Aksjologiczny wymiar paidei w rozważaniach Sebastiana Petrycego z Pilzna

Agnieszka Michalkiewicz-Gorol
Aksjologiczny wymiar paidei w rozważaniach Sebastiana Petrycego z Pilzna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Z recenzji prof. dr. hab. Bogusława Śliwerskiego

[…] monografia jest interesującym studium historyczno-filozoficznym na temat aktualności myśli pedagogicznej Sebastiana Petrycego z Pilzna (1554–1626). […] Studiujący pedagogikę mogą się spotkać z syntetycznym omówieniem poglądów tego arystotelika, który przecież nie napisał żadnego osobnego dzieła o kształceniu czy wychowaniu. […] Niniejsza książka ma znaczenie dla współczesnej pedagogiki ogólnej i komparatystyki myśli pedagogicznej. Pozwala bowiem współczesnych aretologom pedagogicznym zobaczyć i porównać, w jakiej mierze filozoficzno-pedagogiczna koncepcja Sebastiana Petrycego jest ponadczasowa oraz czy wzbudza potrzebę powrotu do stawiania nauczycielom i wychowawcom pytań pierwszych. […] Autorka uświadamia w swojej rekonstrukcji, jak historia kołem się toczy, a także w pewnej mierze, pośrednio obnaża słabości i nieskuteczność edukacji, która przez wieki nie była i nie jest w stanie dokonać „moralnej przemiany społeczeństw i obywateli” w procesie wychowania dzieci i młodzieży. Możemy dzięki tej publikacji rozpoznać odwieczny dylemat, w jakim stopniu każde kolejne pokolenie jest nieskuteczne w sferze wychowania społeczno-moralnego pomimo posiadanej przecież świadomości uwarunkowań procesów, które powinny być coraz lepiej wzmacniane. […] książkę Agnieszki Michalkiewicz-Gorol cechuje bogactwo wykorzystanej literatury przedmiotu, co świadczy o erudycji autorki i wysokim poziomie kompetencji poznawczych w zakresie filozofii epoki renesansu.

Data wydania: 2020-12-24
ISBN: 978-83-8095-888-3, 9788380958883
Wydawnictwo: Impuls
Stron: 216
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Agnieszka Michalkiewicz-Gorol Doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki, absolwentka filologii klasycznej Uniwersytetu Śląskiego. Pracuje jako adiunkt w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz w I LO im. M. Kopernika w Bielsku-Białej. Do zainteresowań badawc...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Aksjologiczny wymiar paidei w rozważaniach Sebastiana Petrycego z Pilzna aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Aksjologiczny wymiar paidei w rozważaniach Sebastiana Petrycego z Pilzna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl