Algorytm Ady

James Essinger
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Algorytm Ady
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

 W jaki sposób córka Lorda Byrona stworzyła podwaliny współczesnej informatyki.

Gdyby dwa wieki temu pomysł Ady Lovelace został uznany za genialne odkrycie, a nie szaleńczy wymysł kobiety, era komputerów mogłaby się rozpocząć już wtedy.
W XIX-wiecznej Anglii, w cieniu skandalu wokół kazirodczego związku lorda Byrona, rozwija się niebywały talent jego córki. W czasach, w których przywilej edukacji nie przysługuje kobietom, nikt się nie spodziewa, że odkrycie Ady może zmienić świat.
Napisany przez nią algorytm to nic innego jak pierwszy program komputerowy. Dlaczego nie zyskał wówczas zasłużonego rozgłosu? Czy przyjaźń Ady Lovelace i Charlesa Babbage’a, u boku którego rozwija swoje zainteresowania, zostanie wystawiona na próbę?

„Algorytm Ady” to inspirująca historia nieprzeciętnie inteligentnej i ambitnej kobiety, która musi się zmierzyć ze światem nauki zdominowanym przez mężczyzn. 
Data wydania: 2020-01-29
ISBN: 978-83-240-5662-0, 9788324056620
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Stron: 352
dodana przez: Justyna_K

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy gdyby Ada Lovelace nie była córką lorda Byrona, to byłaby o niej książka?

9.11.2022

Mam pewien problem z ta powieścią, bo trudno nazwać to biografią. Nie lubię książek z góry założoną tezą, a ta książka właśnie taka jest. Autorka pragnie nas przekonać, że kobiety nie mogły się kształcić, a wyjątkiem była Ada. Nie mogły uczęszczać na uniwersytety, ale kształcić się mogły i dużo z nich naprawdę świetnie wykształconych kobiet. Zresz... Recenzja książki Algorytm Ady

@jatymyoni@jatymyoni × 28

(Nie)biografia Pierwszej Programistki

26.09.2021

Czasem długo zbieram się do kupienia jakiejś książki, a czasem wystarczy zerknąć na tytuł i już wiem, że bardzo chcę ją mieć. Gdy zobaczyłam "Algorytm Ady" na jednej z przecen właśnie ten drugi mechanizm zadziałał. Nie dlatego, że słyszałam o tej właśnie książce, ale słyszałam o Adzie Lovelace i postanowiłam poznać ją trochę lepiej. Od kupienia do... Recenzja książki Algorytm Ady

@drozdi@drozdi × 2

Moja opinia o książce

Opinie

@jatymyoni
2022-11-09
6 /10
Przeczytane 22 z mojej półki Biografie, autobiografie, pamiętniki L. angielska
@drozdi
2021-08-03
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Algorytm Ady. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl