Algorytmy w służbie klimatu, czyli sekrety globalnego ocieplenia

Syukuro Manabe, Anthony J. Broccoli
Algorytmy w służbie klimatu, czyli sekrety globalnego ocieplenia
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Modele klimatyczne są najpotężniejszymi narzędziami do przewidywania globalnego ocieplenia wywołanego przez człowieka. Opierają się na prawach fizyki i wyewoluowały z modeli używanych do numerycznego przewidywania pogody. Wykorzystując ogromne zasoby obliczeniowe jednych z najpotężniejszych superkomputerów na świecie, modele klimatyczne zostały wykorzystane do prognozowania przyszłych zmian klimatu i ich skutków, dostarczając cennych informacji decydentom politycznym. Modele klimatyczne są przydatne nie tylko do przewidywania zmian klimatycznych, ale także do ich zrozumienia.

Bazując na analizie wielu eksperymentów numerycznych, autorzy wyjaśniają podstawowe procesy fizyczne, które kontrolują nie tylko globalne ocieplenie, ale także zmiany klimatu w przeszłości geologicznej.

W 2021 roku Autor - Syukuro Manabe otrzymał Nagrodę Nobla „za fizyczne modelowanie klimatu Ziemi, kwantyfikację zmienności i wiarygodne przewidywanie globalnego ocieplenia”.
Data wydania: 2022-08-23
ISBN: 978-83-01-22223-9, 9788301222239
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Seria: ŚRODOWISKO
Stron: 205
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Syukuro Manabe Syukuro Manabe
Urodzony 21 września 1931 roku w Japonii
Syukuro Manabe (jap. 真鍋 淑郎 Manabe Shukurō) – japoński fizyk, klimatolog i meteorolog z Uniwersytetu Princeton, laureat Nagrody Nobla w 2021, którą otrzymał „za fizyczne modelowanie klimatu Ziemi, ilościowe określanie zmienności i wiarygodne przewidy...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Algorytmy w służbie klimatu, czyli sekrety globalnego ocieplenia? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Algorytmy w służbie klimatu, czyli sekrety globalnego ocieplenia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl