Ameryka Łacińska we współczesnym świecie

Wiesław Dobrzycki
Ameryka Łacińska we współczesnym świecie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka dotyczy miejsca i roli Ameryki Łacińskiej we współczesnym świecie. Składa się z dwóch części. Pierwsza poświęcona jest zagadnieniom polityki wielostronnej w Ameryce Łacińskiej, takim jak: bezpieczeństwo, spory terytorialne, problem narkotykowy, demokracja i ochrona praw człowieka, problem uchodźców wewnętrznych, analiza stosunków gospodarczych w zachodniej hemisferze i działających w niej ugrupowań integracyjnych, a także problemów społecznych. Druga część jest próbą spojrzenia na miejsce, jakie zajmuje Ameryka Łacińska we współczesnych stosunkach międzynarodowych przez pryzmat relacji z wybranymi organizacjami międzynarodowymi i państwami: ONZ, Unią Europejską, USA, Kanadą, Japonią, Rosją, Chinami, Indiami oraz Afryką i Bliskim Wschodem. Nie zabrakło w niej oczywiście omówienia stosunków Polski z Ameryką Łacińską. Aneks zawiera wykaz międzynarodowych instytucji, organizacji i ugrupowań z udziałem krajów latynoamerykańskich.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-235-0274-6, 9788323502746
Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Ameryka Łacińska we współczesnym świecie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ameryka Łacińska we współczesnym świecie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl