Anioły i świnie w Berlinie! : fikcja literacka

Brigitta Helbig
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Anioły i świnie w Berlinie! : fikcja literacka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

"Anioły i świnie w Berlinie" Brygidy Helbig to jedna z najciekawszych opowieści emigranckich w polskiej literaturze ostatniej dekady.. "Anioły i świnie..." stanowią ożywczą odmianę - na przemian ironiczna i czuła, zjadliwa i sentymentalna, książka ta zawiera opowieść dopasowaną stylem ekspresji do indywidualnej biografii. Nie ma tu więc schematyzmu, nawet jeśli epizody są całkiem zwykłe. Oto historia dziewczyny z Polski przybyłej do Niemiec: nauka języka podczas pobytu w obozie przesiedleńców, studia. A potem skromny i zarazem wielki sukces - praca na uczelni. I jeszcze: mąż, adopcja dziecka i pierwsze próby literackie. Bohaterka osiągnęła rzecz najtrudniejszą: zagospodarowała swoją codzienność w obcym kraju, stworzyła bliskie więzi z innymi ludźmi i wypracowała sobie własny styl ekspresji.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-922577-0-7, 9788392257707
Wydawnictwo: Forma
Seria: Kwadrat
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 56

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Anioły i świnie w Berlinie! : fikcja literacka aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@zuszka60
2019-12-01
10 /10
Przeczytane

Już sam tytuł brzmi tak zachęcająco, że trudno oprzeć się pokusie przeczytania. Lata osiemdzieiąte i dziewięćdziesiąte to czas, kiedy emigracja do naszego zachodniego sąsiada była marzeniem wielu Polaków. Części z nich udało się. Jaki był tego efekt, jak radzili sobie rodacy w świecie, który tak bardzo odbiegał od tego jedynego, który dobrze był im znany, można dowiedzieć się m.in. od Brygidy Helbig. Doskonały humor i ironia sprawiają, że czytanie książki to prawdziwa przyjemność.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Anioły i świnie w Berlinie! : fikcja literacka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl