Antoni Padewski Ja i diabeł

Rino Cammilleri
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Antoni Padewski Ja i diabeł
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Św. Antoni z Padwy to jeden z najbardziej popularnych na całym świecie świętych, patron ludzi i rzeczy zaginionych, dzieci, górników, małżeństw, narzeczonych, położnic, ubogich i podróżnych. Zasłynął jako genialny kaznodzieja, który dzięki swojemu darowi wymowy, duchowemu żarowi i ascetycznemu stylowi życia przyciągał nieprzeliczone tłumy słuchaczy. Miał dar bilokacji, proroctwa, uzdrawiania i czytania w sumieniach. Niecały rok po śmierci, po najkrótszym w historii procesie kanonizacyjnym, został wyniesiony na ołtarze. W roku 1946 papież Pius XII ogłosił go Doktorem Kościoła. W tej oryginalnej biografii poznajemy historię jego życia z ust jego samego oraz z listów pisanych przez osoby, które się z nim zetknęły. Dzięki temu możemy poznać jego duchowość, jak również wpływ, jaki jego niezwykła osobowość wywierała na innych. Nicią przewodnią książki jest walka duchowa bohatera z odwiecznym Przeciwnikiem człowieka. W tej perspektywie Antoni opisuje koleje swojego życia i wydarzenia historyczne, w których brał udział. Poznajemy jego rozterki i cierpienia, ale też liczne cuda, które Bóg zdziałał za jego pośrednictwem. Widzimy, jak zmaga się ze złem i słabością, pozostając cały czas wiernym Chrystusowi, któremu oddał całkowicie swoje życie. To znakomicie napisana, pełna pasji opowieść o życiu człowieka, który w radykalny sposób potraktował wezwania Ewangelii, stając się znakiem Boga dla nas. Rino Cammilleri to włoski pisarz, publicysta i apologeta katolicki, autor około 30 książek, w tym wielu dzieł hagiograficznych. W utworach apologetycznych często przypomina o obecności Szatana w historii.
ISBN: 978-83-7482-627-3, 9788374826273
Wydawnictwo: eSPe
Stron: 248

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Antoni Padewski Ja i diabeł aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Renax
2020-09-08
8 /10
Przeczytane Biografie

To biografia św. Antoniego z Padwy, jednego z najpopularniejszych świętych Kościoła Katolickiego i odnowiciela Katolicyzmu w średniowieczu. Autor stylizuje opowieść na autobiografię przedśmiertną świętego. Udało mu się ukazać wnętrze Antoniego, jego drogę duchową i to, co w jego postawie życiowej było istotne. Moim zdaniem żywoty świętych współcześnie to jeden z najtrudniejszych gatunków literatury popularnej, gdyż bardzo łatwo popaść w ckliwą egzaltację, co tworzy żenująco patetyczne książki. Tutaj tego nie ma, ale jest ciekawy obraz człowieka przesiąkniętego wiarą, ale wtopionego w swoje czasy. Mamy pamiętnik Antoniego, ale i listy ludzi, którzy zetknęli się z nim za życia. To bardzo dobra książka. Przynajmniej dla mnie. Mi się autentycznie spodobała.

× 3 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Antoni Padewski Ja i diabeł. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl