Apacze. Orły Południowego Zachodu

Donald Emmet Worcester
Książka Apacze. Orły Południowego Zachodu
Książka Apacze. Orły Południowego Zachodu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Surowy był kraj zwany Apaczerią - ojczyzną Apaczów, gdzie każdy owad miał żądło, każdy krzak kolce, a każdy wąż - jad. Życie tutaj było codzienną walką o przetrwanie, rozpaczliwym zmaganiem z wrogą naturą i okrutnymi drapieżnikami, tak w zwierzęcej, jak i w ludzkiej postaci. Niedostępne góry i bezkresne pustynie były ojczyzną Apaczów, a oni sami jej nieodrodnymi dziećmi. Bez słowa skargi znosili głód i pragnienie, upały i mrozy. W każdym obcym widzieli wroga, nie ufali nikomu...

"Zasłużony historyk Południowego Zachodu Donald E. Worcester podjął się ogromnego zadania: opisania historii Apaczów w jednym tomie. Do pracy przystąpił z entuzjazmem i wyraźną sympatią dla tubylczych Amerykanów. W rezultacie mamy piękny przykład historycznego rzemiosła." - "American Historical Review"
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-902155-9-4, 9788390215594
Wydawnictwo: Tipi

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Apacze. Orły Południowego Zachodu aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Apacze. Orły Południowego Zachodu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe