Architektura XIX wieku na ziemiach polskich

Krzysztof Stefański
Architektura XIX wieku na ziemiach polskich
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Prezentowana książka jest pierwszą tak obszerną i bogato ilustrowaną panoramą architektury ziem polskich XIX wieku. Ukazuje bogactwo znamiennych dla tej epoki form stylowych - od klasycyzmu, poprzez różne odmiany neorenesansu i negotyku, formy orientalne i neobarokowe, aż po „styl zakopiański" — występujących w dziełach o różnorodnym charakterze: pałacach, kościołach, w budownictwie użytecz ności publicznej, czy wielkomiejskich kamienicach. Autor uwypukla znaczenie czołowych ośrodków architektury ziem polskich: Warszawy, Krakowa, Lwowa, Wilna, Łodzi czy Poznania i na tym tle ukazuje działalność wielu znakomitych architektów polskich tego czasu.
ISBN: 978-83-7181-375-7, 9788371813757
Wydawnictwo: DiG

Autor

Krzysztof Stefański Krzysztof Stefański
Urodzony 14 lipca 1955 roku w Polsce (Bolesławiec)
Krzysztof Stanisław Stefański – prof. dr hab., historyk sztuki, kierownik Katedry Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego. Specjalizujący się w historii architektury polskiej XIX i XX wieku oraz zagadnieniach związanych ze sztuką Łodzi.

Pozostałe książki:

Łódzkie synagogi Wirtualne dziedzictwo zaginionej dzielnicy Ludzie, którzy zbudowali Łódź. Leksykon architektów i budowniczych miasta (do 1939 roku) Wielkie rody fabrykanckie Łodzi Łódź narodziny miasta Modernizm w architekturze Łodzi XX wieku
Wszystkie książki Krzysztof Stefański

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Architektura XIX wieku na ziemiach polskich? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Architektura XIX wieku na ziemiach polskich. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl