Arkadia. Wynalazek miłości

Tom Stoppard
Arkadia. Wynalazek miłości
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pierwsze w Polsce wydanie książkowe utworów Toma Stopparda, jednego z najgłośniejszych współczesnych dramaturgów angielskich, prezentuje dwie sztuki z lat dziewięćdziesiątych. Fabuła Arkadii rozgrywa się wokół epizodu z życia George’a Byrona, a jej niezwykłość bierze się nie tylko z interesującego tematu, lecz również z połączenia w utworze dwóch płaszczyzn czasowych: akcja toczy się w jednym miejscu, ale w dwóch epokach równocześnie. Z jednej strony oglądamy "autentyczne" zdarzenia z początku XIX wieku, z drugiej zaś obserwujemy zabiegi współczesnych badaczy literatury, usiłujących zdarzenia te odtworzyć. Świetny, dowcipny tekst, jak zwykle u Stopparda, dotyczy granic ludzkiego poznania, a przy tym bawi się własną teatralnością. Wynalazek miłości to sztuka balansująca raczej na pograniczu snu aniżeli snująca tradycyjną fabułę. Również tutaj akcja toczy się wokół biografii sławnego pisarza (tym razem – Oskara Wilde’a), będąc jednocześnie – podobnie jak w Arkadii – pretekstem do zadumy nad sprawami ogólniejszej natury, takimi jak historia, miłość i przemijanie. Książka ukazała się w dniu polskiej prapremiery Wynalazku miłości w Teatrze Wybrzeże, 25 października 1998 roku.  
Tytuł oryginalny: Arcadia. The Invention of Love
Data wydania: 1998
ISBN: 83-87316-22-9, 8387316229
Wydawnictwo: Dramaty do czytania
Seria: Dramaty do Czytania
Kategoria: Dramat zagraniczny
Stron: 224
dodana przez: katapika

Autor

Tom Stoppard Tom Stoppard
Urodzony 3 lipca 1937 roku w Czechach (Zlin)
Tom Stoppard, właśc. Tomáš Straussler – brytyjski dramaturg i scenarzysta czeskiego pochodzenia, zdobywca Oskara za najlepszy scenariusz oraz Nagrody Tony dla najlepszego dramaturga. Urodził się w czeskim Zlínie jako Tomáš Straussler. Dzieciństwo s...

Pozostałe książki:

Zakochany Szekspir Arcadia
Wszystkie książki Tom Stoppard

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Arkadia. Wynalazek miłości nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Arkadia. Wynalazek miłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl