Autobiografia

Benjamin Franklin
Autobiografia
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kiedy w 1492 roku Krzysztof Kolumb dobił do wybrzeży Ameryki, nie mógł wiedzieć, że stoi na lądzie, na którym rozwinie się potężne mocarstwo gospodarcze i mekka wolności. Ojcami sukcesu Stanów Zjednoczonych byli Benjamin Franklin i ludzie mu podobni – pracowici i oszczędni protestanci.

W barwnej autobiografii późniejszy mąż stanu, którego popiersie po dziś dzień dumnie zdobi studolarowy banknot, opisuje swoje życie prywatne, dzieląc się zarazem niezliczonymi przemyśleniami, które mimo upływu lat nie straciły na wartości.

Autobiografia jednego z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych to ponadczasowa opowieść o moralności, pracowitości, sukcesie, erystyce oraz umiłowaniu książek i słowa. To pełna ciepła publikacja kipiąca od życiowej mądrości. Jednocześnie odsłania ona codzienną egzystencję polityka, przybliża jego działalność naukową oraz filantropijną, a także historię formowania się podstaw amerykańskiego państwa.
Tytuł oryginalny: The autobiography of Benjamin Franklin.
Data wydania: 2015-01-01
ISBN: 978-83-63076-20-7, 9788363076207
Wydawnictwo: Promnet
Stron: 172
dodana przez: jatymyoni

Autor

Benjamin Franklin Benjamin Franklin
Urodzony 17 stycznia 1706 roku w USA (Boston)
Benjamin Franklin – amerykański polityk, drukarz, uczony, filozof i wolnomularz; jeden z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych. Laureat Medalu Copleya (1753). Fot. autorstwa Według Joseph Duplessis - @Link, Domena publiczna, @Link; źródło: @Link

Pozostałe książki:

Autobiografia Żywot własny
Wszystkie książki Benjamin Franklin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Autobiografia aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

PZ
@haes82
2022-04-03
Przeczytane 2022

Autobiografia, niestety niedokończona (bodajże ostatnie 33 lata z długiego i ciekawego życiorysu autora musimy sobie uzupełnić z innych źródeł). O Benjaminie Franklinie każdy coś tam przebąknie - jest na banknocie 100$, ojciec założyciel USA, coś tam z piorunochronami... ale jakim był człowiekiem naprawdę? Książka odpowie na to pytanie dość wyczerpująco.

Dla mnie jednak - bardzo inteligentnym i refleksyjnym. Wiele myśli czy porad, które serwuje nam Benjamin Franlin znajdziemy dziś na stronach książek autorstwa różnego rodzaju coachów rozwoju osobistego. Autor znacząco wyprzedził zatem swoją epokę.

Dlaczego tylko pięć gwiazdek? Wybaczcie, powiem wprost: nudno. Po prostu. Kilka perełkowych myśli (z powodu których każdy, kto interesuje się rozwojem osobistym powinien wcześniej czy później zapoznać się z Benjaninem) nie jednak ratuje słabej (w mojej opinii) całości, do której wraca się niechętnie.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Autobiografia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl