Autoportret człowieka : (myśli, aforyzmy)

Antoni Kępiński
Autoportret człowieka : (myśli, aforyzmy)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dla człowieka nie tylko świat otaczający jest zagadką jest on nią sam dla siebie, l z obu tajemnic bardziej dręcząca wydaje się ta druga. Autoportret stabilny, o jasnym kolorycie i zgodny z rzeczywistością ułatwia człowiekowi życie z otoczeniem i z samym sobą. Prawie z reguły autoportret nie zgadza się z rzeczywistością, i jednym z naczelnych zadań psychiatry jest nauczyć chorego patrzeć na siebie bardziej obiektywnie. Każdy człowiek, nawet najskromniejszy, zostawia ślad po sobie. Nie da się więc człowieka zamknąć w granicach jego narodzin i śmierci jego życie zahacza o przeszłość i sięga w przyszłość. W swej psychiatrycznej prognozie Kępiński napisał, że człowiek przyszłości, aby przetrwać, musi pogodzić dwie przeciwstawne postawy: kosmonauty i artysty.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-08-04144-4, 9788308041444
Wydawnictwo: Literackie
Kategoria: Psychiatria
Stron: 246
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Antoni Kępiński Antoni Kępiński
Urodzony w 1918 roku w Polsce
legendarny lekarz, jeden z najwybitniejszych polskich psychiatrów i filozofów współczesnych, życie poświęcił bez reszty chorym psychicznie, dwa lata przed śmiercią, nieuleczalnie chory, zapisał przemyslenia wieloletniej praktyki lekarskiej. Tak pows...

Pozostałe książki:

Lęk Schizofrenia Podstawowe zagadnienia współczesnej psychiatrii Rytm życia Psychopatologia nerwic
Wszystkie książki Antoni Kępiński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Autoportret człowieka : (myśli, aforyzmy)? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Autoportret człowieka : (myśli, aforyzmy). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl