Badanie sprawozdań finansowych małych i średnich jednostek według Międzynarodowych Standardów Badania z przykładami dokumentacji (z suplementem elektronicznym)

Ewa Sobińska, Justyna Beata Zakrzewska
Badanie sprawozdań finansowych małych i średnich jednostek według Międzynarodowych Standardów Badania z przykładami dokumentacji (z suplementem elektronicznym)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Sprawozdania finansowe małych i średnich jednostek często nie są poddane obowiązkowi badania przez biegłego rewidenta. Firmy te są jednak narażone na szereg zagrożeń związanych m.in. z nieprawidłowościami w kontroli wewnętrznej, zwiększenia możliwości popełnienia oszustw czy też braku kontynuacji działalności. Przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego pozwala zidentyfikować takie czynniki ryzyka, które mogą wpływać na nieprawidłowości i zaburzenia w działalności jednostek, przekazać kierownictwu informacje dotyczące niedociągnięć w działaniu kontroli wewnętrznej i ocenić zgodność działania jednostki z prawem i innymi regulacjami. Publikacja stanowi fachowy poradnik skierowany przede wszystkim do biegłych rewidentów oraz głównych księgowych małych i średnich firm. Autorki przedstawiają dokumentowanie poszczególnych etapów badania sprawozdań finansowych zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Badania. Zwracają uwagę na prawidłowe podejście do badania, właściwe dokumentowanie wykonywanych badań, zastosowanie zawodowego osądu, sceptycyzmu i odpowiedzialność biegłego rewidenta. Przy poszczególnych etapach badania przedstawiają przykładowe karty badania i inne dokumenty, które pomogą zrozumieć sens badania w oparciu o ryzyko i prawidłowo udokumentować przeprowadzone prace. Zamieszczone wzory mogą być wykorzystane wprost w procesie badania, można je również przystosować do potrzeb firmy audytorskiej lub uzupełnić nimi własną dokumentację. Dołączony do publikacji suplement elektroniczny zawiera wybrane wzory w formie edytowalnych dokumentów, ułatwiając ich wykorzystanie w praktyce. Zainstalowanie suplementu wymaga systemu operacyjnego Windows. „Autorki przedstawiły w sposób przejrzysty wszystkie etapy procesu badania sprawozdań finansowych jednostek małych i średnich wg MSB, (...) zaprezentowały zagadnienia badania poszczególnych obszarów (np. rzeczowych aktywów trwałych, zapasów, należności, zobowiązań) w sposób jasny i przejrzysty, zamieszczając listy pytań kontrolnych, które mogą być pomocne do oceny w jednostce (zarówno małej, jak i średniej) danego zagadnienia (...). Bardzo wartościowe z punktu widzenia praktycznego są zamieszczone w załącznikach przykładowe karty badania, w których są szczegółowe pytania, jakie powinny być postawione przez biegłego rewidenta, aby zweryfikować prawidłowość poszczególnych zagadnień, a także jakie dokumenty zostały zbadane oraz które z nich zostały włączone do dokumentacji. Po książkę tę warto jest sięgnąć dlatego, że stanowi ona kompleksowe podejście do badania sprawozdań finansowych jednostek małych i średnich (...)” – z recenzji prof. SGH dr hab. Joanny Wielgórskiej-Leszczyńskiej
ISBN: 978-83-7804-354-6, 9788378043546
Wydawnictwo: ODDK Ośrodek Doradztwa i Szkolenia Kadr

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Badanie sprawozdań finansowych małych i średnich jednostek według Międzynarodowych Standardów Badania z przykładami dokumentacji (z suplementem elektronicznym) nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Badanie sprawozdań finansowych małych i średnich jednostek według Międzynarodowych Standardów Badania z przykładami dokumentacji (z suplementem elektronicznym). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl