Bestiariusz żydowski. Księga legendarnych stworzeń z żydowskiej tradycji

Mark Podwal
Bestiariusz żydowski. Księga legendarnych stworzeń z żydowskiej tradycji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wykreowane kreską Marka Podwala zwierzęta, wywodzące się z żydowskich legend i wyobraźni, przynależą do żydowskiego etycznego dziedzictwa. Od barana, którego róg ogłosi nadejście mesjasza, do mrówki, która upokarza króla Salomona; od bociana, którego wzrok jest tak przenikliwy, że widzi przyszłe odkupienie, do komara, który sprowadza upadek na tego, który doprowadził do upadku Jerozolimy; od zachwycającego strusia, którego jajo uczy kontemplacyjnego oddania, do Nabuchodonozora, który za karę przemieniony zostaje w zwierzę, by potem stać się wegetarianinem – wszystkie te wytwory fantazji skłaniają nie tylko do zachwytu. Prócz cudowności czy mądrości mają bowiem w sobie te baśniowe zwierzęta – moc proroctwa. Mark Podwal łączy dowcip z oryginalnością. Jego rysunek przedstawiający bezgłowy posąg rzymskiego cesarza stanowi podsumowanie dziejów tyranii. Ten pojedynczy rysunek arcydzieło jest dowodem na wielkość daru konceptualizacji, jakim obdarzony jest jego autor – geniusz graficznej metafory. Cynthia Ozick Wszystkim tym, którzy kochają biblijne opowieści i talmudyczne legendy, lektura Bestiariusza żydowskiego Marka Podwala sprawi wielką przyjemność. Jego sztuka jest jednocześnie przenikliwa i inspirująca, a fantazja dopełniona starożytną mądrością i humorem. Niewiele jest dzisiaj książek, które bym tak gorąco polecał. Elie Wiesel
ISBN: 978-83-61134-33-6, 9788361134336
Wydawnictwo: Pardes

Autor

Mark Podwal Mark Podwal
Urodzony 8 czerwca 1945 roku w USA (Brooklyn, Nowy Jork)
Mark Podwal jest artystą, pisarzem, filmowcem i lekarzem. Najbardziej znany jest ze swoich rysunków na stronie OP-ED The New York Times. Ponadto jest autorem i ilustratorem książek dla dzieci i dorosłych.

Pozostałe książki:

A Sweet Year: A Taste of the Jewish Holidays
Wszystkie książki Mark Podwal

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Bestiariusz żydowski. Księga legendarnych stworzeń z żydowskiej tradycji? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Bestiariusz żydowski. Księga legendarnych stworzeń z żydowskiej tradycji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl