Bezpieczeństwo zgromadzeń publicznych

Marcin Jurgilewicz
Bezpieczeństwo zgromadzeń publicznych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

BEZPIECZEŃSTWO ZGROMADZEŃ to najbardziej aktualny przewodnik, uwzględniający zapisy nowej ustawy o zgromadzeniach z 24 lipca 2015 r. Jednym z podstawowych elementów systemu państwa demokratycznego jest prawo obywateli do organizowania i udziału w zgromadzeniach publicznych. Niniejsza publikacja ma charakter praktycznego przewodnika, którego odbiorcami są przede wszystkim organizatorzy zgromadzeń oraz urzędnicy z jednostek samorządu lokalnego (gminnego), w którego kompetencji jest podejmowanie określonych decyzji administracyjnych. Korzystać z niej powinni również członkowie formacji porządkowych odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa osobistego uczestników zgromadzeń oraz porządku publicznego w miejscu ich organizacji. Publikacja została opracowana w formie komentarza do cytowanych przepisów w prawodawstwie polskim i unijnym, zawiera najistotniejsze przykłady z orzecznictwa sądów polskich, z tego tez względu może być ona również adresowana do studentów kierunków bezpieczeństwa wewnętrznego i pokrewnych. Istotną cechą publikacji jest zestawienie wzorów kompletnych dokumentów niezbędnych przy organizowaniu zgromadzeń, administracyjnym wydawaniu zgody oraz w trybie odwoławczym.
Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-7965-044-6, 9788379650446
Wydawnictwo: EDITIONS SPOTKANIA
Stron: 120

Autor

Marcin Jurgilewicz Marcin Jurgilewicz Marcin Jurgilewicz - doktor habilitowany nauk społecznych, profesor Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza. Ekspert I. Zespołu Nauk Społecznych Polskiej Komisji Akredytacyjnej przy dyscyplinach naukowych: nauki o bezpieczeństwie i nauki prawn...

Pozostałe książki:

Bezpieczeństwo zgromadzeń publicznych Postępowanie w sprawach cywilnych Rola terenowych organów administracji publicznej w zapewnianiu bezpieczeństwa i porządku publicznego w Polsce W kręgu nauki o bezpieczeństwie Środki przymusu bezpośredniego i broń palna
Wszystkie książki Marcin Jurgilewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Bezpieczeństwo zgromadzeń publicznych nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Bezpieczeństwo zgromadzeń publicznych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2023 nakanapie.pl