Bezpodstawne wzbogacenie w prawie prywatnym międzynarodowym

Piotr Mostowik
Bezpodstawne wzbogacenie w prawie prywatnym międzynarodowym
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka jest poświęcona problematyce bezpodstawnego wzbogacenia z punktu widzenia norm kolizyjnych, które określają granice obowiązywania poszczególnych systemów prawnych. Mimo że zagadnienie to staje się coraz bardziej istotne w praktyce w związku z wciąż rozwijającym się obrotem międzynarodowym, to kolizyjna problematyka zobowiązań z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia nie była przedmiotem szczególnego zainteresowania ani polskiej, ani zagranicznej doktryny. Autor omawia materialne rozwiązania instytucji bezpodstawnego wzbogacenia na tle poszczególnych systemów prawnych, przedstawia normę kolizyjną wskazującą prawo właściwe, uwzględnia postanowienia "nieobcego" projektu rozporządzenia unijnego dotyczącego wskazania prawa właściwego dla tzw. zobowiązań pozaumownych, omawia normę wynikającą z przepisów ustawy Prawo prywatne międzynarodowe z 1965 r. oraz przedstawia postulaty de lege lata i de lege ferenda. Autor jest doktorem prawa, pracownikiem naukowym Międzynarodowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7334-650-5, 9788373346505
Wydawnictwo: LexisNexis Wydawnictwo Prawnicze

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Bezpodstawne wzbogacenie w prawie prywatnym międzynarodowym? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Bezpodstawne wzbogacenie w prawie prywatnym międzynarodowym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl