Bibliografia historii prasy polskiego ruchu ludowego

Władysław Marek Kolasa, Grzegorz Nieć
Książka Bibliografia historii prasy polskiego ruchu ludowego
Książka Bibliografia historii prasy polskiego ruchu ludowego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

?Bibliografia historii prasy polskiego ruchu ludowego" to publikacja złożona z dwóch części. Pierwszą stanowi artykuł na temat: ?Stan badań nad prasą polskiego ruchu ludowego". Drugą częścią niniejszej publikacji jest natomiast bibliografia. Rozdział ten obejmuje piśmiennictwo dotyczące historii polskiego ruchu ludowego (od schyłku XIX wieku do współczesności). Zarejestrowano w nim jedynie pozycje w całości lub istotnej części dotyczące historii prasy polskiego ruchu ludowego. Zestawienie ma charakter selekcyjny i obejmuje wyłącznie dzieła naukowe. Całość podzielono na sześć działów według okresów chronologicznych: 1. Opracowania ogólne 2. Poszczególne okresy 2.1. Prasa ludowa do 1918 roku 2.2. Prasa ludowa w latach 1918-1939 2.2.1. Chłopska prasa komunistyczna 1918-1939 2.3. Prasa ludowa w latach 1939-1945 2.4. Prasa ludowa w latach 1945-1989 2.5. Prasa ludowa po 1989 roku. Celem niniejszego opracowania jest ukazanie stanu badań nad prasą ruchu ludowego, krótka charakterystyka oraz ocena dostępnych prac z tego zakresu, wreszcie zwrócenie uwagi na najważniejsze potrzeby, najdotkliwsze luki i braki w tym obszarze. Zadaniem niniejszej pozycji jest zarówno dokonanie inwentaryzacji opracowań, jak i sprowokowanie dyskusji oraz zainspirowanie badaczy do podjęcia pewnych tematów.
ISBN: 978-83-62171-43-9, 9788362171439
Wydawnictwo: MUZEUM HISTORII POLSKIEGO RUCHU LUDOWEGO

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Bibliografia historii prasy polskiego ruchu ludowego? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Bibliografia historii prasy polskiego ruchu ludowego”- Władysław Marek Kolasa

Książka Kraków - Lwów. Książki, czasopisma, biblioteki XIX i XX wieku. Tom X
Kraków - Lwów. Książki, cza... Grażyna Wrona, Grzegorz Nieć, Halina Kosętka
Oddajemy do rąk Czytelników dziesiąty już tom studiów i rozp...

Cytaty z książki

O nie! Książka Bibliografia historii prasy polskiego ruchu ludowego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe