Błękitna gwiazda

Juliette Benzoni
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Błękitna gwiazda
Książka Błękitna gwiazda
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Kiedy w 1918 roku – po czterech latach spędzonych na wojnie – książę Morosini wraca do swego pałacu w Wenecji, pragnie jedynie wieść wygodne, spokojne życie. Los jednak chce inaczej… Kobieta, którą kochał, od dawna związana jest z innym mężczyzną, a na majątku księcia ciąży zadłużenie. Morosini wkrótce też odkrywa, że jego matka została zamordowana i że bezcenny szafir, którym rodzina szczyciła się od wielu pokoleń, zwany Błękitną Gwiazdą, zniknął z jej domu bez śladu. Od tej chwili książę ma tylko jeden cel: odnaleźć klejnot i odkryć zabójcę matki. Nie wie, że oto rozpoczyna się najbardziej niezwykła i niebezpieczna przygoda jego życia. Książę, podążając śladem szafiru, trafia do Warszawy lat dwudziestych, która zachwyca go swoją urodą i gościnnością. Ale co najważniejsze, spotyka tam dwie osoby, które odcisną głębokie piętno na jego dalszych losach. Jedną z nich jest tajemniczy, charyzmatyczny Żyd - Szymon Aronow, także pragnący odnaleźć Błękitną Gwiazdę. Drugą - młoda, piękna i równie niewinna, co niebezpieczna Polka, Anielka Solmańska. Książka Juliette Benzoni wprowadza nas w niezwykły świat przedwojennej Europy, opisując mroczne tajemnice, zbrodnie, miłość, namiętność, wielkie pieniądze i porywające namiętności.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-7551-157-4, 9788375511574
Wydawnictwo: BIS
Cykl: Kolekcjoner z Warszawy, tom 1
Stron: 332

Autor

Juliette Benzoni urodziła się jako Andrée-Marguerite-Juliette Mangin 30 października 1920 roku przy avenue de la Bourdonnais. (można zobaczyć na mapie , są tam również zdjęcia i mapy wszystkich miejsc związanych z J.B.)

Książki Juliette Benzoni

Wszystkie książki Juliette Benzoni

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Klejnoty i zbrodnie

Kiedy biorę do rąk książki zagranicznych autorów, które "zahaczają" o Polskę, budzi się we mnie patriotyzm lokalny. A jak czasem pięknie potrafią pisać o naszym kraju! Juliette Benzoni, do tej pory, kojarzyła mi się tylko z serią powieściową "Katarzyna", którą się kiedyś zaczytywałam i oglądałam serial. "Błękitna Gwiazda" zaintrygowała mnie nazwą serii - "Kolekcjoner z Warszawy". Cóż Francuska może napisać o Polsce? Oj może :) Ale zacznijmy od początku ..... Jest rok 1918, po latach spędzonych na wojnie wraca do swojego domu w Wenecji, książę Aldo Morosini. W domu wita go tylko służba, gdyż... czytaj dalej »

@markietanka @markietanka

Moja opinia o książce

Opinie
@markietanka
@markietanka
2012-05-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Błękitna gwiazda”- Juliette Benzoni

Książka Biała kobieta na zielonym rowerze
Biała kobieta na zielonym r... Roffey Monique
{}7.5/10
Niezapomniana opowieść o Trynidadzie, który czaruje i zniewa...
Książka Rozstania i powroty
Rozstania i powroty Susan Mallery
{}7/10
Minęło osiem lat od chwili, gdy Kari Asbury w dniu swojego b...
Książka Święte serca
Święte serca Sarah Dunant
{}7/10
Zakazana miłość, seks, magia i mroczne sekrety zakonnic wype...
Książka Lavinia i jej córki. Toskańska opowieść
Lavinia i jej córki. Toskań...
{}8/10
Lavinia jest 83-letnią seniorką czteropokoleniowego rodu i w...
Książka Śródziemnomorskie lato
Śródziemnomorskie lato Erol Munuz, David Shalleck
{}10/10
Trasa rejsu wiodła wzdłuż Lazurowego Wybrzeża i Włoskiej Riw...

Cytaty z książki

O nie! Książka Błękitna gwiazda. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}