Blisko wiersza. 30 interpretacji

Marian Stala
Blisko wiersza. 30 interpretacji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Prawdziwa przygoda dla miłośników poezji

Marian Stala jest nie tylko uczonym, profesorem UJ, badaczem młodopolskich metafor, znawcą poezji Mickiewicza, Leśmiana i Miłosza, lecz także eseistą i krytykiem, uważnie obserwującym przemiany współczesnej polskiej poezji. Ważne miejsce w jego pisarstwie zajmują interpretacje pojedynczych – nieprzypadkowo przezeń wybieranych – wierszy.
Mało kto czyta dziś poezję równie uważnie i subtelnie. Dysponując świetnym warsztatem, ale przede wszystkim niezwykłą wrażliwością i intuicją, krytyk wnika w najskrytsze metafizyczno-egzystencjalne sensy analizowanych utworów, ujawnia stojące za nimi „światoodczucie”, daje prawdziwą lekcję, jak można znaleźć się nie tylko „blisko wiersza”, ale dotrzeć do jego serca, wydobyć całą jego mądrość i piękno. Lektura tego „prywatnego zbioru olśnień i zaciekawień” – m.in. wierszami Mickiewicza, Szymborskiej, Miłosza, Białoszewskiego, Wata, Barańczaka, Świetlickiego – stanie się dla czytelników poezji prawdziwą przygodą.

Data wydania: 2013-06-19
ISBN: 978-83-240-2069-0, 9788324020690
Wydawnictwo: Znak
Nagrody: Krakowska Książka Miesiąca (Zwycięzca)
Kategoria: Poezja polska
Stron: 256
dodana przez: Asamitt

Autor

Marian Stala Marian Stala
Urodzony 13 września 1952 roku w Polsce (Tarnobrzeg)
Marian Stala – historyk literatury, krytyk literacki. Absolwent polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik naukowy w Instytucie Filologii Polskiej UJ. Znawca najnowszych nurtów współczesnej literatury polskiej. Marian Stala ukończył studia ...

Pozostałe książki:

Pejzaż człowieka: młodopolskie myśli i wyobrażenia o duszy, duchu i ciele Niepojęte: Jest Poezja Wacława Rolicza-Liedera Jarosław, Donald i inne chłopaki Poznawanie Herberta
Wszystkie książki Marian Stala

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Blisko wiersza. 30 interpretacji aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Blisko wiersza. 30 interpretacji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl