Opinia na temat książki Blood from blood Gabrielle

@krecimnieczytanie @krecimnieczytanie · 2022-01-04 14:43:29
Przeczytane
Moliki u większości z was już czytelnicze podsumowania roku. Ja jednak chciałam z wami pożegnać ten rok z wyjątkową dla mnie książką, z kilku powodów.
To ostatni dzień starego roku, ostatni mój post w tym roku i ostatni tom serii ,,Mancuso Family”.
Moje czytelnicze podsumowania będą pojawiać się w styczniu, ale już mogę zdradzić, że z pewnością ,,Blood from Blood..” się w nich pojawi. Autorka tą serią chwyciła mnie za serce, a po przeczytaniu ,,Króla Południa” rozkochała mnie w swojej twórczości na dobre.

,,Nie jestem w stanie wydusić z siebie słowa, bo moje serce pęka z hukiem”.

Tym zdaniem kończy się trzecia część, która zostawiła nas w osłupieniu i ostatnie kilka zdań przeczytałam kilka razy, czy aby na pewno wszystko dobrze zrozumiałam.
No, bo przecież jak to Gabrielle? Zawsze wesoła, uśmiechnięta, wygadana, zadziorna. Jedyna córka bossa potrafiła wodzić za nos nawet swoich braci. Co się stało???
W finałowym tomie dostajemy odpowiedzi na te pytania, a nawet więcej i nie jest to miła, przyjemna opowieść. Z każdą czytaną stroną mój szok i niedowierzanie narastało, by później zamienić we wzruszenie.
Dla Gabrielle nie było zaskoczeniem, że to ojciec wybierze jej męża. Znała panujące w świecie mafii zasady i nie miała zamiaru się im przeciwstawiać. Tym bardziej że boss wybrał jej młodego, przystojnego kandydata Ignazio Carmine. Z optymizmem patrzy w przyszłość, jednak po ślubie wszystko się zmienia. Za zamkniętymi drzwiami domu mąż pokazuje swoją prawdziwą twarz i zmienia jej życie w koszmar.
Historia Gabrielle Mancuso pokazuje, jak ludzie potrafią zakładać maski, a to, co widzimy na zewnątrz to tylko ułuda. Opowiada również o silnych więzach rodzinnych i miłości, głębokiej i niespodziewanej. Daje nadzieję na rozwiązanie problemów, nawet gdy sytuacja wydaje się bez wyjścia. To jest książka z gatunku nie odkładanych, jak już zaczniesz czytać, to nie możesz się oderwać, dopóki nie skończysz. Była to dla mnie najbardziej emocjonująca część i jest wspaniałym zakończeniem serii.
Mój smutek po tym, że przyszło nam się pożegnać z bohaterami Mancuso Family, jest troszkę mniejszy przez to, że na horyzoncie pojawiła się już nowa seria autorki ,,W sidłach zmysłów”. Gratuluję autorce i czekam z niecierpliwością na luty.
Ocena:
Data przeczytania: 2022-01-30
Blood from blood Gabrielle
Blood from blood Gabrielle
Katarzyna Małecka
8.8/10
Cykl: Mancuso Family, tom 4
„Szybko się przekonałam, że życie to nie bajka, a ja nie jestem księżniczką”. Gabrielle, siostra Vito, Ottavio i Domenico, zgodnie z wolą ojca zostaje żoną Ignazio Carmine. Kobieta jest świadoma swoi...
Komentarze

Pozostałe opinie

"Szybko się przekonałam, że życie to nie bajka, a ja nie jestem księżniczką". Historia Gabrielle która została żoną Ignezio którego wybrał jej ojciec. Dziewczyna wie i zdaje sobie sprawę z jakiej ro...

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl