Blood from Blood. Ottavio

Katarzyna Małecka
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 25 ocen kanapowiczów
Blood from Blood. Ottavio
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 25 ocen kanapowiczów

Opis

Historia Ottavio – syna Federico Mancuso, bossa Camorry.

Nie bał się dlatego, że miał wątpliwości, czy to jest ta jedyna. Był przerażony, ponieważ wiedział, że właśnie ona nią jest.

Alessia w wieku siedemnastu lat dowiaduje się, że za rok wyjdzie za mąż. Ta informacja zwala ją z nóg. Jej świat kompletnie się rozpada. Dziewczyna czuje się zraniona i zdradzona.

Jednak los okazuje się dla niej łaskawy. Jej narzeczony, mimo że jest członkiem Camorry, nie wydaje się potworem. Wręcz przeciwnie – jest ciepłym i ułożonym mężczyzną. Nie ma w sobie okrucieństwa, z którego słyną członkowie jego rodziny.

Wkrótce Alessia zrozumie, że Ottavio tak naprawdę skrywał swoją prawdziwą naturę. Po ślubie staje się dla kobiety zupełnie obcym człowiekiem – zimnym i nieczułym – który bierze od niej, co tylko zechce, i nie daje niczego w zamian. Dziewczyna została postawiona przed faktem, że jej przyszłość będzie straszniejsza, niż myślała.

Data wydania: 2021-02-10
ISBN: 978-83-8178-472-6, 9788381784726
Wydawnictwo: NieZwykłe
Cykl: Mancuso Family, tom 2
Kategoria: Romans
Stron: 300
dodana przez: Vernau

Autor

Pozostałe książki:

Blood from Blood. Vito. Król południa Blood from blood Domenico Zapach pokusy Smak zemsty
Wszystkie książki Katarzyna Małecka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Blood from Blood. Ottavio."

26.04.2021

„Pewne sytuację otwierają oczy, uczą nas i dają nadzieję, że jeśli się naprawdę postaramy i nam zależy, wszystko można naprawić.” Alessia ma siedemnaście lat, właśnie się dowiedziała, że za rok ma poślubić zupełnie obcego mężczyznę. Dziewczyna jest załamana, ta wiadomość całkowicie odbiera jej radość życia. Wie, że nie ma wyjścia będzie musiała s... Recenzja książki Blood from Blood. Ottavio

Ottavio

28.02.2021

„Gdyby ktoś powiedział mi, że nacisk ze strony bliskich może wyrządzić tak wielkie szkody, pewnie bym nie uwierzyła. Póki sama tego nie doświadczyłam, nie wiedziałam, jak wielką moc mają słowa. Wiele razy byłam na granicy wytrzymałości, gotowa powiedzieć to, co siedziało we mnie od dawna. Dłoń męża na udzie przypominała mi, kim byłam i jakie było ... Recenzja książki Blood from Blood. Ottavio

Blood from Bloood Ottavio

12.02.2021

W wieku siedemnastych urodzin Alessia dowiaduje się, że za rok wyjdzie za mąż za Ottvio Mancuso. Ten ślub ma uratować jej ojca od śmieci, a ona jako mafija córka nie ma żandego wyboru. Na szczęście jej narzeczony okazuje się czarujący i przystojny dobrze się z nim bawi, jednak wszytko zmienia się po ślubie. Rodzice Ottavio bardzo na nich naciskaj... Recenzja książki Blood from Blood. Ottavio

Blood from Blood. Ottavio

25.02.2021

Zdecydowanie lepsza od pierwszej części! W tej części poznajemy losy drugiego z braci - Ottavio i jego żony Alessi. Ich narzeczeństwo jest pełne czułości, miłości. Niestety gdy wstępują w związek małżeński zachowanie Ottavia względem żony się zmienia. Staje się nieczuły, brakuje mu dla niej czasu. Dziewczyna czuje się odtrącona. Na szczęście może... Recenzja książki Blood from Blood. Ottavio

Moja opinia o książce

Opinie

@Lalka1
2021-08-31
10 /10
Przeczytane

O matko ależ to była przyjemność czytania. Czytałam część pierwszą Vito i była zachwycona książka. To, co tu dostaliśmy to zupełnie inna historia. Osobiście kocham takie zabiegi, gdzie część kolejna to historia np. drugiego brata. Mamy niejako ciąg dalszy ale z zupełnie inne perspektywy.


Historia Alessi i Ottavio. Poznajemy ich trochę w części pierwszej. Alessia w dniu swoich 18-tych urodzin wyszła za mąż za Ottavio. O ile w czasie rocznego narzeczeństwa i kilku miesięcy małżeństwa było pięknie i kolorowo, o tyle potem zaczynają się schody. Rok po ślubie oddalają się od siebie. Główną przyczyną jest presja by spłodzili potomka. Brak komunikacji między małżonkami doprowadza do momentu, kiedy Ali pęka i zaczyna się buntować. Nie ułatwia fakt, że matka Ottawio pokazuje zupełnie inną twarz niż w pierwszym tomie. Miałam ochotę jej czasem przyłożyć.


Ottavio młody mężczyzna czuje coraz większą presję. Ojciec męczy go o potomka, jeden z ludzi okrada i tu również ojciec naciska. Ottavio sprowadził swoje małżeństwo do funkcji jedynie "żona jako dodatek" a sex do funkcji zapłodnienia. Nie liczy się z uczuciami żony dopóki nie wychodzi na jaw jego zdrada. Jednorazowy skok w bok ale impuls do odmiany wszystkiego.


Kiedy myślimy, że już mają za sobą kryzys, i będzie cudownie. Odnajduj...

× 1 | link |
@zaczytanababka
2021-02-16
10 /10

Z niecierpliwością czekałam na tą książkę. Pierwsza to była dla mnie bomba emocjonalna i byłam ciekawa jak będzie tym razem. Czy moje oczekiwania wobec tej części zostały spełnione?
Tym razem poznamy historię Alessi i Ottavio. Podobnie jak Arina, Alessia również wiedziała, że nie zawrze małżeństwa z miłości, lecz będzie ono zaaranżowane przez jej ojca. Już jako dziewczynka była grzeczna, posłuszna i wychowywana na przykładną i oddaną żonę. W dniu swoich osiemnastych urodzin wychodzi za Ottavio. Okres narzeczeństwa upłynął im na wzajemnym poznawaniu się i oboje byli szczęśliwy. Niestety ich szczęście nie trwało długo. Presja ze strony rodziców, a zwłaszcza teściów, aby szybko spłodzili potomka okazała się być za duża. Sprawiła, że młodzi małżonkowie z dnia na dzień oddalali się od siebie coraz bardziej. Żyli razem, ale jednak oddzielnie. W ich relacje wbił się chłód i obojętność. Sytuacji nie poprawiają problemy zawodowe Ottavio. Czy para będzie w stanie przezwyciężyć swoje problemy? Czy Alessia ulegnie czarowi tajemniczego Salvatore?
Autorka stworzyła bardzo ciekawych bohaterów. Alessia, w przeciwieństwie Ariny, od pierwszych godzin małżeństwa była szczęśliwa ze swoim mężem. Dopiero po jakimś czasie ich relacja zaczyna się pogarszać. Wychowywana na oddaną żonę, nawet w tych najgorszych chwilach, nie buntuje się i posłusznie wykonuje polecenia męża. Bardzo ciekawym wątkiem okazał się ten o presji posiadania dziecka, jaką odczuwa z...

× 1 | link |
@sylwia923
2021-02-24
9 /10
Przeczytane

Zdecydowanie lepsza od pierwszej części!

W tej części poznajemy losy drugiego z braci - Ottavio i jego żony Alessi. Ich narzeczeństwo jest pełne czułości, miłości. Niestety gdy wstępują w związek małżeński zachowanie Ottavia względem żony się zmienia. Staje się nieczuły, brakuje mu dla niej czasu. Dziewczyna czuje się odtrącona. Na szczęście może uczęszczać na zajęcia, jest to jedyna rozrywka. Allesia bardzo chce się uczyć.

Dodatkowo presja rodziców Ottavia źle wpływa na ich związek. Za wszelką cenę chcą wnuka. Nie obchodzi ich zdanie młodych. Allessia przez tą presję blokuje się i nie może zajść w ciążę. Ottavio chce spłodzić potomka, dlatego nie liczy się z uczuciami żony. Nie obchodzi go jej blokada. Ma zajść w ciążę…

Dla niego zona jest jako dodatek. Brak okazywania uczuć doprowadza do ciągłych kłótni. Alessia mimo tego wie, że jej pozycja jest przegrana walczy za wszelką cenę o swoje dobro.

Brak zrozumienia doprowadza do tego, że Ottavio posuwa się do zdrady żony. Jest to dla niego ucieczka. Czy pomimo zdrady będą wstanie odbudować to co zniszczyli? Czy zaczną o siebie walczyć niczym lwy?

Alessia przejmuje kontrolę w sypialni. To ona pobudza męża i góruje. Do tego stopnia, że odblokowuje się i zachodzi w ciążę. Czy to oznacza spokój w ich związku? Nic bardziej mylnego… Wtedy do akcji wkracza Salvadore. Kim jest? Czy zdobędzie zaufanie Alessi?

W momencie, kiedy Salvadore pojawia się i prawda wyjdzie na jaw akcja n...

× 1 | link |
@syl_wia_88
2021-02-12
9 /10
Przeczytane

Książka przeczytana, pora na kilka słów na jej temat... Czy Ottavio był lepszy od Vito? Czy Alessia była lepsza od Ariny? Jak wyglądało małżeństwo Ottavio i Alessi?
.
Bez zdradzania, powiem Wam tylko tyle, że Ottavio to mój numer jeden. Pewny siebie mężczyzna, który po ślubie trochę się pogubił... Coś go zgubiło, czyżby interesy? Małżeństwo dla interesów, czy było tam miejsce na uczucia i miłość? Jak bardzo może się zmienić czuły narzeczony w obojętnego męża?
Czy Alessia odnajdzie się w tej relacji?
.
Od razu powiem, że współczułam dziewczynie... Ciągłe wymagania, oczekiwania, presja, obojętność męża, sprawiły że to małżeństwo zamiast zbliżać się do siebie, to sukcesywnie oddalało się... Jak daleko to zabrnęło?
❗"presja może zabić najsilniejsze uczucie"
Ottavio to prawa ręka szefa mafii, który zaczyna popełniać błędy...
❗"pociągnięcie za spust to odpowiedzialność, obciążenie i świadomość, że jedna kula przypieczętuje czyjś los. To brzemię dźwiga się do końca życia - nie ma od niego ucieczki"
Niestety pojawiają się wrogowie... Kto jest celem?
❗"Nigdy nie pozwól, aby wróg odebrał ci to, co należy tylko do ciebie. Wytocz najcięższe działa, by go pokonać, pokazać mu jego miejsce i udowodnić, że rodzina Mancuso nigdy nie daje drugiej szansy"
.
Ta relacja od samego początku była trudna. Małżeństwo to nie same radosne chwile,a w świecie mafii, rodzina to priorytet, a uczucia nie wiele tu znaczą.
Podsumowując książka mi się pod...

× 1 | link |
@martinez.lilianna.0202
2022-04-22
7 /10
Przeczytane
@monika_13
2022-04-16
7 /10
Przeczytane
@place.of.reading
2022-02-21
8 /10
Przeczytane
RY
2022-02-17
6 /10
Przeczytane
@recenzjeksiazekniezwyklyc
2022-01-07
9 /10
KA
2021-12-29
10 /10
Przeczytane
@Logana
2021-08-05
3 /10
Przeczytane
@Witchbraid
2021-05-03
7 /10
Przeczytane
@tatiaszaaleksiej
2021-04-26
8 /10
Przeczytane
@szewczyk.monika6
2021-04-04
7 /10
Przeczytane
@Ewiak
2021-03-10
9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“"Po prostu... czasami gubimy się w życiu i rozumiemy błędy zbyt późno," ”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Blood from Blood. Vito.
Blood from Blood. Vito.
Katarzyna Małecka
8.4/10
Historia Vito – najstarszego brata z rodziny mafijnej Mancuso. Osiemnastoletnia Arina Malkov uwier...
Blood from blood Domenico
Blood from blood Domenico
Katarzyna Małecka
8.3/10
Historia Domenico Mancuso – zbuntowanego syna Federico Mancuso, bossa Camorry. Domenico Mancuso ...
Blood from blood Gabrielle
Blood from blood Gabrielle
Katarzyna Małecka
8.8/10
„Szybko się przekonałam, że życie to nie bajka, a ja nie jestem księżniczką”. Gabrielle, siostra Vi...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl