Bóg nie jest automatem do kawy

Marketa Zahradnikova
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Bóg nie jest automatem do kawy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Najbardziej znanym księdzem w bezbożnych Czechach jest Polak. Ks. Zbigniew Czendlik (ur. 1964) przyjechał do Náchodu dwadzieścia pięć lat temu z Chorzowa. Kapłan z prowincji szybko zdobył popularność. Dzisiaj nadal jest proboszczem w małej miejscowości Lanškroun, a także prowadzi w telewizji swój talk-show. Kardynał Dominik Duka powiedział kiedyś dziennikarzom, że jeden Czendlik w czeskim Kościele to jeszcze nie problem, ale dziesięciu takich Czendlików oznaczałoby spore kłopoty. Ksiądz Zbigniew mówi, co myśli, nie chodzi w sutannie ani koloratce, a poranne msze przeniósł na dziewiątą, bo kto by wstał na szóstą?

Ta książka – w oryginale pod tytułem Postel, hospoda, kostel, czyli: łóżko, knajpa, kościół – w głosowaniu czytelników zdobyła najważniejszą nagrodę literacką Magnesia Litera i była bestsellerem.

Nic dziwnego, że dzięki księdzu Czendlikowi coraz więcej Czechów lgnie do Boga, skoro ich pasterz potrafi wywiesić na drzwiach swojej sypialni tabliczkę: „Budzić w razie pożaru lub zniesienia celibatu”.
Data wydania: 2018-04-25
ISBN: 978-83-65970-26-8, 9788365970268
Wydawnictwo: Dowody na Istnienie
Seria: Nie w serii
Stron: 312

Autor

Marketa Zahradnikova Marketa Zahradnikova
Urodzona 5 marca 1971 roku w Czechach
Czeszka, autorka dwóch książek: wywiadu rzeki z księdzem Zbigniewem Czendlikiem, który wyszedł w Czechach pod tytułem Postel, hospoda, kostel (2016), a w Polsce – Bóg nie jest automatem do kawy (2018) oraz książki dla dzieci Kryštofovy nebetyčné mal...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Rozmowa z ks.Zbigniewem Czendlikiem

13.11.2019

Bardzo ciekawie poprowadzona rozmowa z osobą duchowną, bynajmniej nie uważająca się za wyjątkowo oświeconą w sprawach wiary, ze względu na wykonywany zawód, a dość ułomną, jako człowiek świadomy swych wad, czy też braku doświadczenia w pewnych kwestiach. Rzadko zdarza się duchowny z taką empatią, który potrafi być blisko człowieka, bez względu na... Recenzja książki Bóg nie jest automatem do kawy

@Asamitt@Asamitt × 2

Moja opinia o książce

Opinie

@19emilka93
2020-01-20
3 /10
Przeczytane

Przyko mi, że rok 2019 rozpoczęłam od takiego zawodu. Wiele osób zachwalało ks. Czendlika, jako osobę nietuzinkową, z cudownym podejściem do świata- po prostu jako wzór kapłana. Mi widzi się on jako katocelebryta.

I choć nie umniejszam jego działaniom mającym na celu pomoc innym, uważam, że wiele twierdzeń głoszonych w tej książce nie jest w pełni zgodne z oficjalnym nauczaniem Kościoła- a na to godzić się nie można. To kapłan, więc jego słowa mają większą moc oddziaływania.

Nadto, wnioskując po tytule miałam nadzieję na wiwiad dotyczący wiary i Boga, a niestety 90 % to opowieści i anegdotki księdza, jego wspomnienia.

Smutno mi, że się zawiodłam. Nie polecam.

| link |
@Kamik
2022-02-02
8 /10
Przeczytane
IR
2020-09-08
5 /10
Przeczytane Posiadam Pudełko nr 1
@Asamitt
2019-11-13
6 /10
Przeczytane Religie / Wierzenia / Mitologie Rozmowy/Wywiady

Cytaty z książki

O nie! Książka Bóg nie jest automatem do kawy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl