Bogowie i Herosi mitologii greckiej i rzymskiej

Vojtech Zamarovský
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Bogowie i Herosi mitologii greckiej i rzymskiej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

"Pierwsze polskie wydanie encyklopedii mitologii antycznej, której interesująca forma ""słownika do czytania"" przybliża postacie bogów i herosów antycznych mitów poprzez ciekawy i dramatyczny opis ich losów. Encyklopedię wzbogacają liczne ilustracje, a hasła poświęcone znaczącym postaciom uzupełniają przykłady inspirowanych przez nie dzieła sztuki światowej i polskiej, od antyku po czasy współczesne. Vojtech Zamarovsky pisze we wstępie: ""Dziwne są losy bogów i herosów, o których mowa w tej książce: chociaż nigdy nie istnieli naprawdę, przeżyli wiele historycznych postaci, które były prawdziwymi bohaterami albo uważały się za bogów. Zrodziła je ludowa wyobraźnia Greków i Rzymian (częściowo też innych narodów) w czasach przed wynalezieniem żelaznego pługa, i większość z nich dożyła ery atomowe. Spotykamy się z nimi w przysłowiach i w literaturze, w nazwach rakiet kosmicznych i atlasach astronomicznych, w dziełach malarzy i rzeźbiarzy, w utworach dramatycznych i muzycznych, w codziennych rozmowach i w wystąpieniach mężów stanu. Wielu z nich będzie żyć w ludzkiej świadomości tak długo, jak długo będzie żyć sama ludzkość""."
Data wydania: 2003-02-01
ISBN: 978-83-7183-239-0, 9788371832390
Wydawnictwo: Videograf
Stron: 477

Autor

Vojtech Zamarovský Vojtech Zamarovský
Urodzony 5 października 1919 roku
Vojtech Zamarovský, cz. Vojtěch Zamarovský – słowacki prozaik, autor słowackiej i czeskiej literatury faktu, publicysta, badacz, propagator hellenizmu i olimpizmu, tłumacz, prawnik, podróżnik, agent wywiadu. Dorobek twórczy pisarza obejmuje przede w...

Pozostałe książki:

Encyklopedia mitologii antycznej Tropami siedmiu cudów świata
Wszystkie książki Vojtech Zamarovský

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Bogowie i Herosi mitologii greckiej i rzymskiej nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Klementynka
2021-08-10
8 /10
Przeczytane literatura czeska i słowacka starożytność, archeologia

Cytaty z książki

O nie! Książka Bogowie i Herosi mitologii greckiej i rzymskiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl