Bombowce nad Europą 1939-1945

Richard Overy
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Bombowce nad Europą 1939-1945
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

"Nowe, prowokujące ujęcie II wojny światowej (...) długo oczekiwany powiew świeżego powietrza (...) autor jest mistrzem w swojej dziedzinie". Keith Lowe, Daily Telegraph "Szczegółowo przedstawiona historia, która nie unika kwestionowania konwencjonalnych osądów moralnych na temat II wojny światowej". Independent, Books of the Year "Mocna, wyczerpująca pozycja o śmierci, która spadała z nieba na naszym kontynencie przez prawie sześć lat". Dan Jones, Daily Telegraph, Books of the Year "Najważniejsza książka na temat II wojny światowej kilku ostatnich dekad (...). Wspaniała (...) musi być obecnie uważana za standardową pozycję na temat działań bombowych". Richard J. Evans, Guardian "Jest mało prawdopodobne, by powstała praca przewyższająca tę pozycję skalą, zakresem podejmowanych zagadnień, czy wkładem w wiedzę". Jill Stephenson, Times Higher Education "Pierwsze pełne ujęcie działań bombowych w Europie (...) mistrzowska pozycja". Barney White-Spunner, Country Life, Books of the Year "Wzorcowa (...). Autorytatywna książka Overy`ego, rezultat wielu lat badań archiwalnych, należy niewątpliwie do najważniejszych pozycji na temat drugiej wojny światowej, jakie ukazały się w ostatnich latach". Gary Sheffield, New Statesman "Doskonała (...). Overy jest erudytą i błyskotliwym narratorem, którego badania są znakomite a ich wnioski wydają się być trafne i przekonujące nawet jeśli przeciwstawiają się ustalonym trendom (...) ustanowił nowy standard w badaniach nad wojną powietrzną". Roger Moorhouse, Financial Times "Wybitna (...) mocna książka". Hugh Macdonald, Herald "Nadzwyczajna i obszerna historia działań bombowych w Europie (...) niezwykle szczegółowa i dobra warsztatowo, jak również bardzo interesująca". Tobias Grey, Spectator
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-65746-90-0, 9788365746900
Wydawnictwo: Napoleon V
Kategoria: Hobby
Stron: 790

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Bombowce nad Europą 1939-1945? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@eR_
2019-12-19
8 /10
Przeczytane Współpraca

Bardzo wyczerpująco przedstawiona historia działań bombowych podczas II wojny światowej. Czyli od 1939, czyli od samego początku, do końcowych lat wojny. Może się wydawać, że autor się rozpisał, można by rzec aż za bardzo, ale po jakimś czasie uznałem, że jednak przeczytałbym więcej, więc to raczej duży plus niż jakiś większy minus.

Pisarz nie skupia się tylko na działaniach hitlerowskich Niemiec, przedstawia nam także kontrdziałanie aliantów. Uważam, że takie rozwiązanie znakomicie ukazuje nam nastroje po obu stronach konfliktu. Autor nie przedstawia nam tylko suchych faktów, stara się także ukazać nam okrucieństwo tej wojny. Jakby nie patrzeć II wojna była praktycznie jedną z najkrwawszych jakie ludzkość wywołała.

Po więcej zapraszam do lektury książki. Znakomita analiza działań wojennych. Mimo niektórych opinii wcale nie uważam tej publikacji za jakąś ciężką w odbiorze. Przeciwnie, czyta się to znakomicie, jak już pisałem. Doskonały warsztat autora i obszerne źródła z których korzystał stworzyły świetny dokument. Polecam.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Bombowce nad Europą 1939-1945. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl