Buldożer

Monika Brańska
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Buldożer
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Gdy miłość okazuje się więzieniem…

Kamila i Filip poznali się przez przypadek i od tamtej pory tworzą pozornie idealną parę. Dla dziewczyny jej partner jest niczym chodzący ideał: przystojny, czarujący, inteligentny oraz zamożny. Kamila przelewa na niego całą swoją miłość i nie może uwierzyć w to, jakie spotkało ją szczęście.

Wszystko się zmienia, gdy Filip postanawia dołączyć do tej samej grupy na studiach, co ona. Dziewczyna coraz częściej czuje się osaczona i stopniowo zaczyna dostrzegać apodyktyczność mężczyzny, któremu tak bardzo zaufała. Mimo to postanawia z nim zamieszkać…

Filip kontroluje ją na każdym kroku, a Kamila stopniowo odcina się od wszystkich bliskich i znajomych. Kiedy wreszcie zdaje sobie z tego sprawę, jest już za późno na reakcję. Relacja, która miała przynieść szczęście, staje się dla niej więzieniem. A z zamkniętej celi nie ma wielu dróg ucieczki…

Wydanie 1 - Wyd. Novae Res
Data wydania: 2024-02-06
ISBN: 978-83-8313-887-9, 9788383138879
Wydawnictwo: Novae Res
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 192
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Buldożer

28.02.2024

Miłość to uczucie, które najczęściej nas uskrzydla, dodaje pewności siebie i sprawia, że jesteśmy tak po prostu szczęśliwi. Niestety czasem trafiając na nieodpowiednią osobę wikłamy się w toksyczny związek, który nas tłamsi i powoli zabija. Monika Barańska postanowiła pokazać jak taki związek wygląda od strony ofiary w powieści "Buldożer". Kamila ... Recenzja książki Buldożer

@iszmolda@iszmolda × 3

„Gdy miłość okazuje się więzieniem…”

25.02.2024

„Buldożer” autorstwa Moniki Brańskiej to pozycja z gatunku literatury kobiecej/thrillera, w której zakochałam się po kilku pierwszych stronach. Prawdopodobnie wpływ na to miał debiut Sary Alex „Za białymi goździkami”, który sprawił, że coraz częściej zaczęłam sięgać po książki z „motywem” toksycznych/władczych partnerów. Debiut pani Moniki to hist... Recenzja książki Buldożer

Buldożer

29.02.2024

„Buldożer” to debiutancka powieść Moniki Brańskiej, po którą sięgnęłam z wielkim zaciekawieniem, po pierwsze dlatego, że uwielbiam sięgać po debiuty, które pozwalają na odkrywanie nowych, wspaniałych autorów, ale również dlatego, że zaintrygował mnie opis oraz trudny temat, jakim jest osaczenie w związku. Kamila i Filip to dwoje młodych ludzi, któ... Recenzja książki Buldożer

@Gosia@Gosia × 2

Niewykorzystany potencjał dobrego tematu

7.04.2024

Dawno nie czytałam tak irytującej książki. "Buldożer" to debiutancka powieść Moniki Brańskiej, która w teorii miała być thrillerem, ale daleko jej do tego gatunku. Bardzo powolna fabuła, w której brakowało dynamiki, czegoś, co podkręciłoby tempo akcji. Mdłe postacie bohaterów, drażniący język i niedokończone, przypadkowo dobrane wątki. Jednym słow... Recenzja książki Buldożer

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Gosia
2024-02-29
9 /10
Przeczytane

„Buldożer” to debiutancka powieść Moniki Brańskiej, po którą sięgnęłam z wielkim zaciekawieniem, po pierwsze dlatego, że uwielbiam sięgać po debiuty, które pozwalają na odkrywanie nowych, wspaniałych autorów, ale również dlatego, że zaintrygował mnie opis oraz trudny temat, jakim jest osaczenie w związku.
Kamila i Filip to dwoje młodych ludzi, którzy poznają się przypadkowo i od tego czasu stają się parą idealną. On przystojny, opiekuńczy i bogaty ona ładna, sympatyczna i totalnie zauroczona. Para coraz bardziej angażuje się w związek, a Filip z każdym kolejnym ruchem staje się coraz bardziej zachłanny, chcąc zachować Kamilę tylko dla siebie. W końcu postanawia dołączyć do niej na uczelni, aby mieć pod kontrolą każdy moment jej życia. To wtedy Kamila zaczyna orientować się, że mężczyzna próbuje ją kontrolować i zanadto osaczyć. Mimo to jednak decyduje się, aby z nim zamieszkać. Filip stopniowo zaczyna kontrolować życie Kamili, odsuwając ją od znajomych, przyjaciół, ale również od rodziny. To właśnie wtedy Kamila zaczyna orientować się, co tak naprawdę dzieje się w jej życiu, ale jak to zwykle bywa, jest już za późno.
Filip to mężczyzna niezwykle zaborczy uwielbia wszystko kontrolować i nie znosi sprzeciwu. W życiu wszystko powinno dla niego układać się dokładnie tak, jak sam to zaplanował. Kamila natomiast zaślepiona miłością i chęcią bycia szczęśliwą nie zauważa pierwszych syndromów, które już od dawna wskazywały na zaborczość chłopaka, jego osaczenie i wręcz po...

× 2 | link |
@ewela_czyta
2024-02-05
7 /10

"Nigdy nie sądziła, że miłość może tak diabelsko boleć. W jej przypadku tego rozpanoszonego przeciwnika nie była już w stanie pokonać ani zwykła polopiryna, ani żadne iniekcje. By ocalić chociaż skrawek siebie, musiałaby zrzucić te rozżarzone węgielki przeżerające ją od środka".

Kamila i Filip poznali się przez przypadek. Dla dziewczyny jej partner jest jak chodzący ideał. Gdyż Filip jest czarujący, inteligentny, zamożny i przystojny. Dziewczyna nie może uwierzyć w swoje szczęście. Czy szczęście może trwać wiecznie? Wszystko się zmienia gdy Filip dołącza do tej samej grupy co dziewczyna na studiach. Kamila czuje się osaczona jednak mimo przeczucia postanawia z nim zamieszkać.
Od tego momentu Filip kontroluje Kamilę na każdym kroku.

Świetna lektura na jedno popołudnie, gdyż książka ma niespełna dwieście stron. Opis zapowiada emocjonującą historię i tak jest! Książkę czyta się bardzo szybko. Historia podzielona jest na dwie części, rok wcześniej oraz teraz. Autorka przedstawia nam życie młodej kobiety, która pragnie kochać i być kochaną jednak oddaje swoje serce w ręce mężczyzny, który kocha chorą miłością. Potrafi on bez mrugnięcia okiem osaczyć kobietę, odseparować od bliskich i skłócić z przyjaciółmi oraz to co najgorsze posuwa się do upozorowania napadu. W tym przypadku miłość w stu procentach okazuje się więzieniem dla Kamili. Czy przejrzy na oczy i postanowi uciec o tym sami musicie się przekonać. Ja mogę powiedzieć, ż...

× 1 | link |
@paulaczyta
2024-03-11
Przeczytane

Gdy miłość okazuje się więzieniem

Przypadki potrafią zmienić życie. Przypadki potrafią połączyć obce osoby i stworzyć dla nich nowa, wspólną ścieżkę.

Tam było w przypadku Kamili i Filipa, którzy zdawali się być parą idealną. W oczach zakochanej dziewczyn jej chłopak jest idealny, więc daje mu całą swoją miłość.

Jednak może miłość działa tylko na pewną odległość? Gdy Filip dołącza do jej grupy na studia dziewczyna zaczyna czuć się osaczona. Mimo to zaczynają razem mieszkać i wtedy naprawdę wszystko się zmienia.

Filip za bardzo ją kontrolę, a ona odcina się od wszystkich innych, zamykając się. To stopniowym proces i zanim zdaje sobie z niego sprawę, zdaje się być już za późno. O wiele łatwiej jest wejść w toksyczny związek niż z niego wyjść. W takich przypadkach zdaje się być on więzieniem. Czy uda jej się uwolnić?

Ta historia pokazuje jak nieprzewidywalni są ludzie. Możemy oddać całe serce komuś kogo tak naprawdę nie znamy, tak zręcznie druga osoba kłamać i udawać. A ludzie potrafią być okrutni, zmieniając coś tak pięknego jak miłość w istne piekło. Ta książka daje do myślenia, ciekawi i sprawia, że kibicujmy bohaterce.

| link |
AS
@asia.jaroszewicz200
2024-02-11
10 /10

Świetna książka, szczególnie dla młodych czytelników wchodzących w dorosłe życie. Opowiadająca o zaślepionej miłości młodej dziewczyny. Pełna zaskakujących akcji, życiowych wskazówek i trzymających w napięciu scen. Dużo ciekawych, nowych, wyszukanych słów, dzięki którym można wzbogacić swój słownik. Książka jest debiutem autorki, wszystkie wydarzenia są uporządkowane i składają się w logiczną całość. Niespodziewane i nakłaniające do refleksji zakończenie. Wciągająca od 1 strony. Gorąco polecam i zachęcam do przeczytania!

| link |
KR
@kbankowska
2024-02-11
10 /10

Niesamowita książka dla młodych czytelników, którzy wkraczają w dorosłość. Pełna nieprzewidywalnych wydarzeń, mądrych rad życiowych i trzymających w napięciu scen. Zakończenie jest zupełnie zaskakujące i skłania do głębszych przemyśleń. Nie mogłam się oderwać od niej od pierwszej strony. Bardzo gorąco polecam i zachęcam do przeczytania!

| link |
WI
@wiolakrasowska
2024-02-16

Serdecznie polecam! Książka opowiada o toksycznej relacji miłosnej. Pokazuje jak człowiek może być zaślepiony drugą osobą. Jest to książka przyjemna do przeczytania z wysokim zasobem słownictwa.

| link |
@Szarym.okiem
2024-04-02
3 /10
Przeczytane Stoją na półce Strata czasu A_czarne
KO
@konradmateusz
2024-02-29
10 /10
Przeczytane
RE
@rebak
2024-02-29
10 /10
Przeczytane
@iszmolda
2024-02-28
5 /10
Przeczytane
@zaczytana.archiwistka
2024-02-25
8 /10
Przeczytane
@frau.bukowa
@frau.bukowa
2024-01-31
8 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Buldożer. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl