Bułgaria. Przewodnik Pascala

Don Richardson
Bułgaria. Przewodnik Pascala
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Szczyty Starej Płaniny, Rodopów i Pirinu kuszą alpinistów, zbocza gór narciarzy, tajemnicze jaskinie speleologów, malownicze górskie szlaki wędrowców, a uzdrowiska klimatyczne i ośrodki balneologiczne z gorącą źródlaną wodą oczekują kuracjuszy. Zachwyca pachnąca Dolina Róż, stare lasy bukowe, powolne rzeki z brzegami porośniętymi tropikalną roślinnością i rwące strumienie. Przez wieki oblicze Bułgarii kształtowali Trakowie, Hellenowie, Słowianie, Rzymianie, chrześcijanie, Bizantyjczycy, Turcy, barbarzyńcy i ludy znad Wołgi, prowadzone przez wielkich chanów - zostawili po sobie budowle i tradycje, historię, która tworzyła rzeczywistość. Polakom przede wszystkim kojarzy się z Sofią - wiadoma rzecz, stolica; Warną - bo Władysław Warneńczyk oraz Morzem Czarnym i Złotymi Piaskami - bo tam jeździło się na wczasy. Przez dekady komunizmu wyjechać do Bułgarii, to było coś. Potem Złote Piaski spadły do drugiej ligi, bo przyszedł czas, kiedy prawie wszyscy zachwycali się plażami Włoch i Hiszpanii - w dużej mierze po to, by po kilku latach mieć ich serdecznie dość. Dziś popularność Bułgarii znów nikogo nie dziwi. Odkrywamy ten kraj na nowo. I dopiero teraz poznajemy go naprawdę. Cechy szczególne - bardzo szczegółowe, aktualne informacje ułatwiające planowanie podróży - praktyczne informacje do wykorzystania na miejscu - ogólne informacje o kraju - prezentacja regionów i miast oraz ich atrakcji - przejrzysty układ tekstu - szybki i łatwy dostęp do poszukiwanych informacji - mapy, plany miast - podstawowe słowa i zwroty w językach obcych - dla ludzi aktywnych, podróżujących samodzielnie, globtroterów - planujących rodzinne wyjazdy i oczekujących konkretnych, aktualnych informacji - poszukujących informacji i inspiracji
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7304-620-7, 9788373046207
Wydawnictwo: Pascal
Seria: Przewodnik Pascala
Stron: 494

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Bułgaria. Przewodnik Pascala nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Bułgaria. Przewodnik Pascala. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl