Byłem gitarzystą Niemena

Witold Górka, Tomasz Jaśkiewicz
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Byłem gitarzystą Niemena
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Osobista historia legendarnego gitarzysty bigbitowych lat 60. i 70. , której najważniejszym elementem jest wieloletnia praca z Czesławem Niemenem. Jest to też dokument ponad 60 burzliwych polskich lat – od powojennego początku, poprzez stalinizm, małą stabilizację, boom młodej generacji, reglamentowane wyjazdy zagraniczne, osobiste i polityczne przełomy, aż po współczesne koncerty Niemenowskie wciąż aktywnego artysty. O autorze:

Tomasz Jaśkiewicz (1943) - muzyk, gitarzysta rockowo-jazzowy, recenzent muzyczny, malarz, projektant graficzny Otrzymał trzy złote płyty (jako członek zespołów Niemen i Akwarele, Niemen Enigmatic), medal "zasłużony dla kultury polskiej Gloria Artis. Brał udział w tworzeniu i nagraniu utworów Dziwny jest ten świat, Bema pamięci żałobny rapsod i pozostałych wielkich przebojów Czesława Niemena. Miał twórczy udział w nagraniu pięciu najważniejszych płyt w historii polskiego rocka: Dziwny jest ten świat, Bema pamięci żałobny rapsod, Sukces, Niemen Enigmatic , a także pierwszej płyty Ewy Bem Bemowe frazy. Artyści, z którymi występował lub dla których nagrywał, to poza Czesławem Niemenem m.in.: Karin Stanek, Kasia Sobczyk, Anna German, Ewa Bem, Halina Frąckowiak, Andrzej Zaucha, Wojciech Młynarski, Andrzej Dąbrowski, Tadeusz Woźniak, Maciej Kossowski, Stan Borys, Stanisław Sojka. Po latach powrócił na wielkie sceny wraz z projektem Stanisława Soyki „W hołdzie Mistrzowi”.
Data wydania: 2014-09-24
ISBN: 978-83-280-1056-7, 9788328010567
Wydawnictwo: Olé
Kategoria: Biografia
Stron: 288
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Witold Górka Witold Górka
Urodzony w 1945 roku w Polsce (Kraków)
Witold Górka – fotograf; zajmował się fotografią reportażową i artystyczną. Autor m.in. fotografii przedstawiających wydarzenia sierpnia 1980. Urodził się 5 kwietnia 1945 w Krakowie. W latach 1964-1971 studiował architekturę na Politechnice Krako...

Pozostałe książki:

Zegarmistrz Światła Tadeusz Woźniak w rozmowie z Witoldem Górką Muzyczny alfabet
Wszystkie książki Witold Górka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Gigant polskiej muzyki

25.03.2021

Wspomnienia, w formie wywiadu rzeki, współpracownika Niemena, członka zespołu Akwarele i Niemen Enigmatic, który z mistrzem nagrał wiele przebojów. Wyłania się z tej niewielkiej książki obraz Niemena, jako prawdziwego giganta, który stworzył masę wspaniałej muzyki, była okazja do przypomnienia sobie utworów, które lubię najbardziej: Wspomnienie, ... Recenzja książki Byłem gitarzystą Niemena

@almos@almos × 11

Moja opinia o książce

Opinie

@almos
2021-03-25
7 /10
Przeczytane ebook wspomnienia/dzienniki/listy

Cytaty z książki

O nie! Książka Byłem gitarzystą Niemena. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl