C.S.Lewis. Pielgrzym radości

Elżbieta Wiater
C.S.Lewis. Pielgrzym radości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

C.S. Lewis jest powszechnie znany jako powieściopisarz, autor popularnego cyklu "Opowieści z Narnii". Ale był on także słynnym konwertytą, który w niezwykle przekonujący sposób przedstawiał istotę i najważniejsze prawdy chrześcijaństwa.Opowiedziana w tej książce historia życia C.S. Lewisa jest nie tyle chronologicznym zestawieniem faktów z jego biografii, co próbą prześledzenia jego drogi wiary. Rozpoczyna się ona w protestanckiej rodzinie w północnej Irlandii i prowadzi przez negację istnienia Boga, eksperymenty ze spirytyzmem, przyjęcie światopoglądu materialistycznego, wreszcie powrót do wiary, najpierw w bezosobowy Absolut, a potem także w osobowego Boga i Chrystusa jako Zbawiciela. Ważną częścią tej drogi jest, sportretowana w słynnym filmie "Cienista dolina", historia miłości Lewisa i innej konwertytki, Helen Joy Davidman, oraz zmagania z jej chorobą i śmiercią. Opowieść o życiu swego bohatera autorka osadza na tle przemian zachodzących w cywilizacji europejskiej w okresie, w którym żył.
ISBN: 978-83-7482-587-0, 9788374825870
Wydawnictwo: eSPe

Autor

Elżbieta Wiater Elżbieta Wiater
Urodzona w 1976 roku w Polsce
Elżbieta Wiater – doktor teologii, historyk, publicystka. Zafascynowana duchowościami dominikańską i benedyktyńską.

Pozostałe książki:

Dary z wysoka Wierny pies Pański. Biografia św. Jacka Odrowąża Karolina Kózkówna. Wolę być taka, jaka jestem Bronki. Siostry od wykluczonych Menopauza
Wszystkie książki Elżbieta Wiater

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka C.S.Lewis. Pielgrzym radości nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka C.S.Lewis. Pielgrzym radości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl