C.S.Lewis. Pielgrzym radości

Elżbieta Wiater
C.S.Lewis. Pielgrzym radości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

C.S. Lewis jest powszechnie znany jako powieściopisarz, autor popularnego cyklu "Opowieści z Narnii". Ale był on także słynnym konwertytą, który w niezwykle przekonujący sposób przedstawiał istotę i najważniejsze prawdy chrześcijaństwa.Opowiedziana w tej książce historia życia C.S. Lewisa jest nie tyle chronologicznym zestawieniem faktów z jego biografii, co próbą prześledzenia jego drogi wiary. Rozpoczyna się ona w protestanckiej rodzinie w północnej Irlandii i prowadzi przez negację istnienia Boga, eksperymenty ze spirytyzmem, przyjęcie światopoglądu materialistycznego, wreszcie powrót do wiary, najpierw w bezosobowy Absolut, a potem także w osobowego Boga i Chrystusa jako Zbawiciela. Ważną częścią tej drogi jest, sportretowana w słynnym filmie "Cienista dolina", historia miłości Lewisa i innej konwertytki, Helen Joy Davidman, oraz zmagania z jej chorobą i śmiercią. Opowieść o życiu swego bohatera autorka osadza na tle przemian zachodzących w cywilizacji europejskiej w okresie, w którym żył.
ISBN: 978-83-7482-587-0, 9788374825870
Wydawnictwo: eSPe

Autor

Elżbieta Wiater Elżbieta Wiater
Urodzona w 1976 roku w Polsce
Elżbieta Wiater – doktor teologii, historyk, publicystka. Zafascynowana duchowościami dominikańską i bendyktyńską.

Pozostałe książki:

Dary z wysoka Droga Krzyżowa dla Piotrusia Pana/ dla Wendy Wierny pies Pański. Biografia św. Jacka Odrowąża Droga krzyżowa z Martą Robin Bronki. Siostry od wykluczonych
Wszystkie książki Elżbieta Wiater

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka C.S.Lewis. Pielgrzym radości nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka C.S.Lewis. Pielgrzym radości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl