Centrum

Joanna F. Bielak
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Centrum
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Dwoje trenerów rozwoju osobistego i troje zaginionych na przestrzeni lat, zawsze w walentynki.

Gdy ginie bratanica dyrektora Biura Kryminalnego KGP, w Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych tworzy się specjalna grupa dochodzeniowa, do której dołączony zostaje komisarz Eryk Denar - człowiek tyleż ambitny i nieugięty, co niesubordynowany. Kilka lat temu zniknęła jego narzeczona, nie ma śladu do dziś, jednak trauma cały czas ma wpływ na jego życie oraz relacje w zespole, zwłaszcza z przełożonymi.

Tymczasem w sieci odbywa się coaching samobójstwa - w realu ludzie spotykają się na kursach realizacji celów, w darknecie celem jest własna śmierć.

Denar musi odnaleźć zaginioną Alicję, dowiedzieć się, komu zależy na pozbyciu się go, ale przede wszystkim powstrzymać terrorystę, by kolejne ciało nie uległo fosylizacji (skamienienie) zamurowane w ścianie tunelu Warszawskiej Trasy Średnicowej.
Data wydania: 2020-12-21
ISBN: 978-83-66704-21-3, 9788366704213
Wydawnictwo: CM - Ciekawe Miejsca
Stron: 372
dodana przez: Vernau

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Centrum

8.03.2021

Na dobry początek tygodnia przychodzę do Was z recenzją książki, która... no właśnie, jest fenomenalna, słaba, a może jest odkryciem miesiąca pod względem kryminalnym? Chodźcie dalej, opowiem! "Nowy polski kryminał" - tak została nazwana ta seria i powie szczerze, że właśnie moja ogromna miłość do tego gatunku sprawiła, że musiałam spraw... Recenzja książki Centrum

#142 "Centrum" Joanna F. Bielak

3.03.2021

"Odpowiedź nic go nie obchodziła, jednak przez lata nauczył się, że ludzie mówieniem zagłuszają strach." Gdy ginie bratanica dyrektora Biura Kryminalnego KGP, w Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych tworzy się specjalna grupa dochodzeniowa, do której dołączony zostaje komisarz Eryk Denar - człowiek ambitny i nieugięty, ale i niesubordynowany.... Recenzja książki Centrum

@Bookwizja@Bookwizja × 3

Moja opinia o książce

Opinie

@ksiazka_w_pigulce
2021-02-01
6 /10
Przeczytane


Pisarka, scenarzystka filmowa i teatralna - tak o sobie mówi sama autorka kryminału osadzonego w naszych rodzimych realiach.
Choć nazwisko było mi obce, z nielada zaciekawieniem sięgnęłam po "Centrum" pani Joanny. I cóż mogę powiedzieć?

Do Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych wpływa niecierpiąca zwłoki sprawa zaginięcia bratanicy dyrektora Biura Kryminalnego Komendy Policji. Nieujarzmiony Eryk Denar zostaje oddelegowany do tejże sprawy i zarówno z niemalejącymi emocjami, jak i ciętym językiem prowadzi dochodzenie niejako wymykając się szefostwu śledztwem na własną rękę oraz według indywidualnej koncepcji. Sprawa rozbija się o szkolenia z zakresu rozwoju osobistego i pojawia się pytanie, którego odpowiedź krąży nad szukającymi zaginionej dziewczyny: w jakim obszarze możesz stać się mentorem dla drugiego człowieka? Co mieści się w rozwoju osobistym, a co już wykracza poza jego ramy?

Książką ma dobry i charakterystyczny dla kryminału zamysł: jest śledztwo, jest wymykający się stereotypom podwładny, sprawa, w której czas jest na wagę złota i do tego dialogi policjantów, podczas czytania których nie sposób zachować powagę. Problem pojawia się wówczas, gdy te dialogi rozchodzą się na boki, odsuwając czytelnika od głównej sprawy. W rozmowach, jak i dość obszernych opisach codzienności jest poruszone mnóstwo wątków, sytuacji, spraw, powrotów do przeszłości, które nie mają większego znaczenia dla aktualnych wydarzeń, przez co sam wątek zaginięcia gubi si...

× 3 | link |
@WystukaneRecenzje
2021-03-08
7 /10
Przeczytane
@Bookwizja
2021-03-03
6 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Centrum. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl