Chińczycy trzymają nas mocno

Sylwia Czubkowska
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Chińczycy trzymają nas mocno
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Śledztwo o chińskich wpływach, które wprawi Cię w osłupienie

Wabią pieniędzmi, perspektywą ogromnego rynku zbytu i tanimi rozwiązaniami technologicznymi.
Wykorzystują niezależność samorządów i uczelni, a także szkół wojskowych do nawiązywania niekontrolowanej przez nikogo współpracy i zdobywania technologicznego know-how.

Przejmują fabryki, legendarne marki motoryzacyjne, media.
Pozyskują informacje o naszym życiu z mediów społecznościowych, telefonów, komputerów, a nawet odkurzaczy i oczyszczaczy powietrza.
Korumpują władze na wszystkich szczeblach, a do wyciszania skandali zatrudniają najlepsze agencje PR.
Zjednują sobie polityków, naukowców, celebrytów i miliony zwykłych ludzi.
Chińczycy w Europie działają niepostrzeżenie, ale na masową skalę.

Data wydania: 2022-09-07
ISBN: 978-83-240-7389-4, 9788324073894
Wydawnictwo: Znak
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 416
dodana przez: Asamitt

Autor

Sylwia Czubkowska Sylwia Czubkowska Sylwia Czubkowska – uznana dziennikarka, która od lat bada chińskie wpływy w Europie.

Pozostałe książki:

Chińczycy trzymają nas mocno Majsterki
Wszystkie książki Sylwia Czubkowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Chiński smok mocno zieje ogniem korupcji ...

WYBÓR REDAKCJI
10.10.2022

Chiny to potężne mocarstwo. Nie wiem czy każdy zdaje sobie sprawę, jak wielki wpływ mają na nas, nasz kraj, nasze codzienne życie. I nie tylko. Kolonizują Europę, w tym Polskę. Ich wpływy sięgają prawie wszystkich dziedzin życia. O czym nie wszyscy wiedzą. Żółta rasa zalewa Europę. Sylwia Czubkowska w swoim reportażu Chińczycy trzymają nas mocno ... Recenzja książki Chińczycy trzymają nas mocno

Chińczycy trzymają nas mocno. Pierwsze śledztwo o tym, jak Chiny kolonizują Europę, w tym Polskę

28.02.2023

Trudno się czyta na samym początku książkę o tym, jak wielka siła drzemie w narodzie, który wprowadza wiele nowości na rynku, jest bardzo czujnym obserwatorem, a najnowsze technologie nie mają przed nim żadnych skrywanych tajemnic. Można by było powiedzieć, że tempo życia u nich jest za szybkie i nie zawsze im to sprzyja na dobre, ale widocznie ta... Recenzja książki Chińczycy trzymają nas mocno

@Anna30@Anna30 × 24

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Anjo
2023-08-14
8 /10
Przeczytane ✅ Literatura faktu, reportaże, biografie, autobiografie.

Uzależniające inwestycje, pozyskiwanie danych o zwykłych obywatelach, dyplomacja maseczkowa czy szczepionkowa, korumpowanie uniwersytetów – to tylko niektóre z używanych w Europie Środkowej "technik wpływu" imperialistycznego Państwa Środka, któremu nie chodzi już o podbicie świata, ale o przejęcie nad nim pełnej kontroli. Dwanaście rozdziałów książki przybliża sposoby, dzięki którym Chiny niczym "przyczajony tygrys, ukryty smok" w sposób niewidoczny i przemyślany "wpraszają" się do Europy, z zamiarem uczynienia z niej swojej prywatnej strefy wpływów.

Zakres poruszanych tu tematów robi wrażenie – od technologii 5G i głośnej afery w zabezpieczeniach telefonów Huawei („backdoor”) poprzez influencerów z TikToka i social commerce po korupcyjne w swojej istocie działania, jakie Chiny przeprowadzają na europejskich uczelniach, w tym Uniwersytecie Karola w Pradze. Warto też przyjrzeć się ilościom chińskich sprzętów (telefony, rutery, kamery) które mamy w domu, a które bez ŻADNEJ KONTROLI zbierają pozornie nieistotne dane na nasz temat.

Publikacja może wydać się trochę niepokojąca i alarmistyczna ale polecam przeczytać, ponieważ ta książka nie zasługuje na to, by przejść koło niej obojętnie. Płyną z niej dość przerażające wnioski, których nie sposób dalej bagatelizować – Chiny powoli, systematycznie i w sposób bardzo przemyślany, coraz mocniej zaciskają obręcz wokół Europy..... Bądźmy bardziej świadomi. Zapędy imperialistycznych Chin można zahamować ale to wyma...

× 14 | link |
@przyrodazksiazka
2023-01-04
8 /10
Przeczytane

Chiny to kraj kiedyś niepozorny, a teraz gdzie by nie spojrzeć, wszędzie widać ich wymianę handlową. Ich sprzedaż wzrasta i my sami chętniej kupujemy ich towary ze względu na cenę. Jak nikt potrafią z niczego zrobić coś i jeszcze na tym zarobić. Tam od dziecka przygotowuje się małego człowieczka do pracy, nie tylko nauki szkolnej. Przez większość historii Chiny były najpotężniejszym państwem na świecie. Następnie nastały dla nich lata klęski, lecz pokazały, że zawsze potrafią się podnieść. Starają się odzyskać pozycję globalnego mocarstwa. Im nie chodzi o podbicie świata, ale o jego zdominowanie. Cokolwiek krajom wokół nich jest potrzebne, oni natychmiast to wytwarzają. Zupełnie jakby myślały za cały świat do przodu. Przede wszystkim w książce nie chodzi o to, by nas wszystkich Chinami straszyła, lecz by uświadomiła ludziom ich wielkość i siłę. Od samych początków, kiedy jeszcze niewiele znaczyły, do czasu obecnego, gdzie tak naprawdę wszędzie jest ich pełno. Sam każdy przyzna, że w Polsce jest mało rzeczy polskich. Wszelkie markety sprzedające ich produkty rozrosły się na szeroką skalę. Trudno jest przekonać kupca do polskich ubrań, skoro są dwa razy droższe od chińskich. Tak naprawdę nie rozumiem dlaczego Polskie produkty wywozi się za granicę, skoro sami moglibyśmy z nich korzystać. Ta książka w nieco sztywny sposób chce nam pokazać, byśmy przejrzeli na oczy, gdyż to od nas zależy, czyja gospodarka się rozrośnie, a czyja upadnie. Mnie ten reportaż nieco przeraził. Aut...

× 2 | link |
AG
@agnieszka.po
2023-06-09
7 /10
Przeczytane
@Anna30
2023-02-28
9 /10
Przeczytane
@margota13
2023-07-20
8 /10
Przeczytane Chiny Europa Środkowo - Wschodnia Polityka Polska Gospodarka
@malgosialegn
2022-10-10
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Chińczycy trzymają nas mocno. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl