Chirurgia

Wojciech Noszczyk
Chirurgia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Drugie wydanie, wysoko cenionego podręcznika w którym niezbędną wiedzę na temat chirurgii przekazano w niezwykle zwięzły, niemal telegraficzny sposób.

Stworzony przez znanego i cenionego autora podręcznik, który przypomina notatki pisane w czasie wykładu został gruntownie przejrzany, a większość rozdziałów zaktualizowana.

Największe zmiany, poprzez unowocześnienie i rozszerzenie treści, wprowadzono w rozdziałach dotyczących metod chirurgii małoinwazyjnej w obrębie narządów jamy brzusznej, ostrego i przewlekłego niedokrwienia kończyn, tętniaków aorty i tętnic obwodowych oraz leczenia wewnątrznaczyniowego w żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej. Ponadto dodano nowy podrozdział dotyczący coraz powszechniej stosowanych nowoczesnych leków przeciwkrzepliwych.

Bogaty materiał ilustracyjny (ponad 300 rycin), który w prosty i przejrzysty sposób pomaga opanować materiał, został wzbogacony o nowe ryciny.

W aktualnym wydaniu zachowano bardzo czytelny układ poprzedniego. Wprowadzony obecnie drugi kolor ułatwia znalezienie i zapamiętanie wyróżnionych w tekście treści co czyni książkę bardziej przyjazną dla czytelnika.

Jesteśmy przekonani, że kolejne wydanie znanego podręcznika pomoże studentom wszystkich uczelni medycznych opanować wiedzę z zakresu chirurgii, jak również będzie przydatne dla już praktykujących chirurgów.

Data wydania: 2019-09-20
ISBN: 978-83-200-5385-2, 9788320053852
Wydawnictwo: PZWL
Kategoria: Chirurgia
Stron: 752
dodana przez: chudini0505
Mamy 8 innych wydań tej książki

Autor

Wojciech Noszczyk Wojciech Noszczyk – ur. 1985r. z zamiłowania amator pióra oraz fortepianu; z wykształcenia i powinności projektant konstrukcji budowlanych; w wolnych od pracy chwilach kontynuuje samokształcenie literackie oraz muzyczne; lubi dobre kino i truskawki w...

Pozostałe książki:

Chirurgia tętnic i żył obwodowych t. 1, 2 Iluminacja Wieku Młodością Zroszonego Dzieje medycyny w Polsce. Lata 1914-1944. Tom 2 Chirurgia. Tom 1-2
Wszystkie książki Wojciech Noszczyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Chirurgia aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@denudatio_pulpae
2021-06-27
Przeczytane Medycyna

Egzamin z chirurgii ogólnej to było całkiem zabawne doświadczenie. Pamiętam, że miałam wtedy tragiczne zapalenie krtani, a egzamin oczywiście był ustny. Syczałam odpowiedzi jak wk*rwiony kot, ale jakoś zdałam :D Z całej mojej nauki chirurgii ogólnej najbardziej pamiętam nastawianie zwichnięcia metodą Hipokratesa:

"Przy nastawieniu metodą Hipokratesa pacjent leży na plecach, osoba nastawiająca chwyta rękę po stronie zwichniętego stawu, opiera stopę na ścianie klatki piersiowej w okolicy pachy lecz nie w samym dole pachowym i stopniowo odwodzi ramię do boku i zgina do przodu- metoda to ma już raczej znaczenie historyczne i nie jest rutynowo stosowana".
Źródło: Puls Medycyny

Dla odważnych – można zobaczyć tę metodę na tym filmiku :D


{}× 5 | Komentarze (1) | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Chirurgia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl