Chiune Sugihara. Konsul, który ratował Żydów

Aleksander B. Skotnicki
Chiune Sugihara. Konsul, który ratował Żydów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Chiune Sugihara Konsul, który ratował Żydów Pasjonująca książka prof. Aleksandra B. Skotnickiego opowiada nieznaną historię „japońskiego Schindlera”, konsula Chiune Sugihary, który w czasie II wojny światowej, od lipca do sierpnia 1940 roku, wystawił w swojej placówce dyplomatycznej w Kownie ponad 2000 wiz życia. Uratowały one przed zagładą kilka tysięcy Żydów, polskich uchodźców. Za swoją bohaterską postawę Sugihara, jako jedyny Japończyk (!), został uhonorowany tytułem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. Inspirację do swoich czynów japoński dyplomata czerpał z ducha chrześcijańskiego, albowiem po ślubie z rosyjską emigrantką w 1924 r. przeszedł na prawosławie przyjmując chrzcielne imię Sergiej.
Data wydania: 2021-11-22
ISBN: 978-83-65758-34-7, 9788365758347
Wydawnictwo: Aromat Słowa
Kategoria: Biografia
Stron: 320
dodana przez: Vernau

Autor

Aleksander B. Skotnicki Aleksander B. Skotnicki
Urodzony 24 sierpnia 1948 roku w Polsce
Aleksander Bartłomiej Skotnicki - profesor medycyny, hematolog, transplantolog, były kierownik Katedry Hematologii CMUJ, twórca i długoletni ordynator Kliniki Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, członek Polskiej Akademii Umiejętności, ...

Pozostałe książki:

Oskar Schindler w oczach uratowanych przez siebie krakowskich Żydów Społeczność żydowska w Polsce Rodziny żydowskie przedwojennego Krakowa Jan Karski Człowiek który chciał zatrzymać Holokaust Arka. Opowieść o życiu i przetrwaniu Aleksander Skotnicki w rozmowie z Katarzyną Kachel i Maciejem Kwaśniewskim
Wszystkie książki Aleksander B. Skotnicki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Chiune Sugihara. Konsul, który ratował Żydów aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Chiune Sugihara. Konsul, który ratował Żydów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl