Jan Karski Człowiek który chciał zatrzymać Holokaust

Aleksander B. Skotnicki
Jan Karski Człowiek który chciał zatrzymać Holokaust
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Portret wybitnego Polaka, który podczas II wojny światowej dokonał czynów heroicznych. Nie walczył na polach bitewnych, ale na tajnym froncie zmagał się z hitlerowskim imperium zbrodni, niejednokrotnie ryzykując życie. Próbował poruszyć sumienia tych, którzy stali z boku czy zachowywali obojętność wiedząc o ludobójstwie. Dostarczywszy niezbędne informacje o zbrodniach, apelował do przywódców Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, by zrobili cokolwiek, aby przerwać ten mord.
ISBN: 978-83-61881-23-0, 9788361881230
Wydawnictwo: AA

Autor

Aleksander B. Skotnicki Aleksander B. Skotnicki
Urodzony 24 sierpnia 1948 roku w Polsce
Aleksander Bartłomiej Skotnicki - profesor medycyny, hematolog, transplantolog, były kierownik Katedry Hematologii CMUJ, twórca i długoletni ordynator Kliniki Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, członek Polskiej Akademii Umiejętności, ...

Pozostałe książki:

Arka. Opowieść o życiu i przetrwaniu Oskar Schindler w oczach uratowanych przez siebie krakowskich Żydów Chiune Sugihara. Konsul, który ratował Żydów Jan Karski Człowiek który chciał zatrzymać Holokaust Rodziny żydowskie przedwojennego Krakowa Społeczność żydowska w Polsce Zaburzenia krzepnięcia krwi : diagnostyka i leczenie : vademecum
Wszystkie książki Aleksander B. Skotnicki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Jan Karski Człowiek który chciał zatrzymać Holokaust nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Jan Karski Człowiek który chciał zatrzymać Holokaust. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl