Chmury i zegary czyli wybrane metafory filozoficzne

Grzegorz Trela
Chmury i zegary czyli wybrane metafory filozoficzne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Brzytwa Ockhama, ogień Hume'a, maszyna Turinga czy jaskinia Platona to znane metafory filozoficzne, które w prosty sposób mają unaocznić istotę myśli, argumentu czy metody. Mimo ich niewątpliwej przydatności w społecznej przestrzeni myśli nie są jeszcze znane w wystarczającym stopniu. Ta publikacja może to zmienić. Zaprezentowane metafory, wybrane z różnych okresów filozofii i w różnym stopniu akceptowane, łączy jedna cecha: wszystkie dotyczą doniosłych zagadnień filozoficznych i społecznych. Książka zbudowana jest z sześciu rozdziałów: Świat, Wiedza, Język, Człowiek, Społeczeństwo oraz Religia. Do sformułowanego w prosty sposób znaczenia danej metafory (opisano ich ponad 50) dołączono informacje o filozofie, który wprowadził ją w życie, oraz pytania nawiązujące do poszczególnych koncepcji. Zabawne ilustracje, pokazujące metaforę w humorystyczny sposób, ułatwiają zapamiętanie jej znaczenia.
ISBN: 978-83-262-0176-9, 9788326201769
Wydawnictwo: Park

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Chmury i zegary czyli wybrane metafory filozoficzne aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Chmury i zegary czyli wybrane metafory filozoficzne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl