Choroby gruczołu sutkowego, menopauza, hormonalna terapia zastępcza

Roman Czekanowski
Choroby gruczołu sutkowego, menopauza, hormonalna terapia zastępcza
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autor niniejszej książki, specjalista w dziedzinie położnictwa i ginekologii, podejmując temat chorob sutka dokonuje szerokiego przeglądu literatury światowej. W oparciu o obszerną bibliografię oraz własne doświadczenie omawia patologię gruczołu sutkowego począwszy od zmian czynnościowych i zapalnych poprzez stany przedrakowe i guzy nowotworowe. Przybliżając istotę procesu karcynogenezy przedstawia rownocześnie czynniki ryzyka powstania nowotworu, epidemiologię poszczegolnych zmian chorobowych oraz wspołcześnie dostępne metody diagnostyczne. Osobne rozdziały zostały poświęcone m.in. badaniom genetycznym oraz markerom w onkogenezie gruczołu piersiowego, roli tlenku azotu w organizmie oraz receptorow estrogenowych w układzie rozrodczym. Autor opisuje rownież rodzaje terapii w poszczegolnych zmianach chorobowych, uwzględniając szczegołowo nowe możliwości w leczeniu raka sutka.
ISBN: 978-83-85284-37-6, 9788385284376
Wydawnictwo: Borgis

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Choroby gruczołu sutkowego, menopauza, hormonalna terapia zastępcza aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Choroby gruczołu sutkowego, menopauza, hormonalna terapia zastępcza. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe