Ciekawostki z dworów królewskich

Aleksander von Schoenburg
Ciekawostki z dworów królewskich
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"W jaki sposób zostaje się królem? Dlaczego właściwie królowie noszą korony? Skąd się wzięła opinia, że królowie nie są zbyt rozgarnięci?
Alexander von Schönburg dobrze zna świat koronowanych głów: jest mężem Iriny Vereny, księżnej von Hessen-Kassel, której ojciec ? Karl Adolf Andreas, książę von Hessen-Kassel ? był spokrewniony z królową brytyjską, a na weselu Iriny i Alexandra tańczyła m.in. Zofia, królowa Hiszpanii. Tak więc na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń Autor opowiada o tak ekscytujących epizodach swojego życia, jak pobyt na dworze sułtana Brunei, niezwykły wieczór spędzony z Ranią al-Abdullah, królową Jordanii, czy też wizyta u króla Nepalu, tuż przed abdykacją monarchy. W efekcie powstał pasjonujący i błyskotliwy zarazem obraz obyczajów panujących na dworach koronowanych głów, który w atrakcyjny sposób łączy fakty i anegdoty. Któż z nas nie chciałby zajrzeć na dwory królewskie od kuchni, poznać związane z nimi ciekawostki, dowiedzieć się, jak wygląda życie prywatne monarchów i czy to na przykład prawda, że książę Karol rozmawia z kwiatami ? albo dlaczego na zamku królewskim w Windsorze nie podaje się kanciastych tostów."
Data wydania: 2010-05-24
ISBN: 978-83-258-0185-4, 9788325801854
Wydawnictwo: KDC - Klub Dla Ciebie 2
Stron: 283

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Ciekawostki z dworów królewskich nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ciekawostki z dworów królewskich. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl