Cielesność w kulturze Japonii. Religia, historia i sztuka. Tom 2

Iwona Kordzińska-Nawrocka, Agnieszka Kozyra
Książka Cielesność w kulturze Japonii. Religia, historia i sztuka. Tom 2
Książka Cielesność w kulturze Japonii. Religia, historia i sztuka. Tom 2
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Niniejsza książka, której tematyka koncentruje się na religii, historii i sztuce, jest drugim tomem serii pt. Cielesność w kulturze Japonii. W części pierwszej zebrano artykuły o tematyce religijnej, między innymi o podejściu do ciała i duchowości w shintō, rodzimej religii Japonii. o tańcach kagura w obrzędowości shugendō, czyli drogi górskiej ascezy, o Shikoku henro, czyli pielgrzymce po osiemdziesięciu ośmiu sanktuariach wyspy Sikoku, o fenomenie praktyki sokushinbutsu, „buddy w obecnym ciele”, w świetle podstawowych założeń tradycyjnej medycyny chińskiej oraz o roli ciała w praktyce religijnej w ujęciu mistrza zen Dōgena, założyciela szkoły sōtō. W części drugiej przedstawiono artykuły o tematyce historycznej i związanej ze sztuką japońską, między innymi dotyczące problemu ciała cesarza Meiji (1852-1912, na tronie: 1867-1912) jako konstruktu kulturowego, japońskich zapasów sumō, podejścia do ciała i cielesności w sztuce drzeworytniczej ukiyoe, aktu w nowoczesnym malarstwie japońskim oraz nurtu erotic grotesque nonsense w japońskiej sztuce erotycznej.  
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-942217-7-5, 9788394221775
Wydawnictwo: Japonica
Seria: Cielesność w kulturze Japonii
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Cielesność w kulturze Japonii. Religia, historia i sztuka. Tom 2? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Cielesność w kulturze Japonii. Religia, historia i sztuka. Tom 2. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}