Co mówią kości, ukryte tajemnice zbrodni

Sue Black
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Co mówią kości, ukryte tajemnice zbrodni
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Sue Black, autorka bestselleru Co mówią zwłoki, powraca z kolejną wyjątkową książką!

Tym razem ta światowej sławy antropolożka sądowa wyciągnie na wierzch sekrety głęboko skrywane w naszych kościach, od czaszki aż po stopy. Badając kręgosłup, klatkę piersiową, ramiona i dłonie, można się bowiem dowiedzieć zaskakujących rzeczy, choćby tego, że ofiara zginęła w całkiem innych okolicznościach, niż się wszystkim wydaje… To, co jemy, co robimy, dokąd się przemieszczamy, zostawia ślady, a Sue Black, dzięki niesłychanej wiedzy i doświadczeniu, potrafi krok po kroku, kostka po kostce odczytywać poszlaki niewidoczne dla innych. Wszystko po to, by odtworzyć znaczące fakty z życia tych, którzy sami nie mogą o nich opowiedzieć.

Z niezwykłą wrażliwością, profesjonalizmem i… dowcipem, znanymi już z Co mówią zwłoki, Black pokazuje nam nieśmiertelność ludzkich tajemnic i przeprowadza przez najciekawsze zakamarki pracy antropologa!
Tytuł oryginalny: Written in Bone
Data wydania: 2021-02-10
ISBN: 978-83-8225-024-4, 9788382250244
Wydawnictwo: Feeria Science
Stron: 426
dodana przez: posrodkwiatowicieni

Autor

Profesor Sue Black Profesor Sue Black
Urodzona 7 maja 1961 roku w Wielkiej Brytanii (Iverness)
Profesor anatomii i antropologii sądowej na Uniwersytecie w Dundee. Sue Black od wielu lat spotyka się z tragicznymi przypadkami ludzkiej śmierci. Brała udział m.in. w wyjaśnianiu zagadek zbiorowych mordów w Kosowie i ustalaniu tożsamości setek tysi...

Pozostałe książki:

Co mówią zwłoki. Opowieści antropologa sądowego
Wszystkie książki Profesor Sue Black

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Co mówią kości

14.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Sue Black napisała kolejną świetną, interesującą i pełną faktów książkę "Co mówią kości". Czy interesuje Was ludzkie ciało? Co się dzieje z nim po śmierci? Wiadomo, że najtrwalsze są nasze kości i to one często potrafią nam dużo powiedzieć o życiu człowieka po jego śmierci. Tym razem autorka skupia się na naszych kościach. To one skrywają ... {} Recenzja książki Co mówią kości, ukryte tajemnice zbrodni

Co mówią kości

26.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Przychodzę do Was z książką @Link autorki bestselleru „Co mówią zwłoki” @Link od wydawnictwa @Link. Znajdziemy w niej sekrety i ciekawostki znanej antropolożki sądowej. 💫Antropolożka sądowa poprzez opisywanie kości człowieka odkryje przed Wami ciekawostki i sekrety, które skrywa nasz szkielet po śmierci. 💫Zaczynając od czaszki przez kręgosłup, k... {} Recenzja książki Co mówią kości, ukryte tajemnice zbrodni

@aditka@aditka {}× 1

Tajmnice zapisane w ludzkich kościach

16.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Sue Black, doświadczona antropolożka sądowa oraz autorka bestsellerowej książki "Co mówią zwłoki", tym razem wprowadza swoich czytelników w niezwykle interesujący fragment ludzkiej anatomii, pokazując tajemnice zakodowane w kościach. Książka "Co mówią kości mroczne tajemnice zbrodni" została podzielona na trzy główne działy, z których każdy opowi... {} Recenzja książki Co mówią kości, ukryte tajemnice zbrodni

@alien125@alien125 {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@ksiazka_w_pigulce
2021-03-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Oj, to zdecydowanie nie mój czas na tego typu książki. Niby ciekawie, niby temat chwytliwy, z tych z pogranicza kryminalistyki, anatomii, a jednak antropolog sądowa Sue Black może i wiedzę ma, lecz mam wrażenie, że nie do końca potrafi ją ciekawie ująć. Czytałam tę książkę niemal dwa tygodnie - to długo biorąc pod uwagę tempo mojego czytania.
Spodziewałam się wciągającej, pełnej sekretów książki, a otrzymałam solidny podręcznik z podstaw anatomii i fizjologi układu kostnego człowieka, w którym chwilami pojawiają się przykłady z życia wzięte.
Sue Black zachwyciła czytelników swą wcześniejszą książką pod tytułem "Co mówią zwłoki" i choć nie czytałam książki, jestem świecie przekonana, że może być dobra, może dlatego że skupia się na wszystkich układach człowieka. W "Co mówią kości" wszystko, co najcenniejsze, najbardziej interesujące uciekło w gąszczu zagadnień anatomicznych, łaciny, szeroko opisanego sposobu działania szkieletu człowieka, a wątki praktyczne są niemal niezauważalne. Autorka zabiera czytelnika w podróż po tajnikach czaszki, kręgosłupa, żeber, kończyn dolnych i górnych. W każdym z omawianych fragmentów szkieletu znajdziemy solidny wstęp, niczym studenci na wykładzie z medycyny, dość obrazowo Black nakreśli sposób postępowania przy interpretacji poszczególnych kości przekuwając swą wiedzę w usprawnianie toczącego się śledztwa.
Podsumowując: książka może i zła nie jest, jednak uważam, że gdyby skrócić naukową stronę na poczet przykładów z życia wzi...

{}× 5 | link |
@agulkag
2021-05-26
Przeczytane

" Ciała ludzkie nie kłamią, czasem potrzeba specjalisty, by wydobyć z nich zeznanie".
Tej trudnej pracy podejmuje się nie kto inny jak antropolog sądowy, bo o nim mowa właśnie w tej książce.
Autorka zabiera czytelnika w niesamowita podróż w głąb ludzkiego ciała. To nie jest zwykłe omawianie jak wygląda ta czy inna funkcja, ale to poznawanie nas od strony naszej konstrukcji czyli kości. Nawet nie zadajemy sobie sprawy z tego, że na każdym etapie naszego życia od momentu poczęcia do śmierci w kościach , mięśniach, skórze zapisują się ważne informacje o naszym stylu życia, o tym co jemy, jak się przemieszczamy, gdzie mieszkamy. A dane te są do odczytania przez specjalistę, który nawet po naszej śmierci potrafi powiedzieć wiele o tym co nas po drodze spotkało.
Oczywiście w książce tej nie są zebrane tylko suche fakty medyczne, ale przede wszystkim oparte na konkretnych faktach historie spektakularnych zbrodni, o których rozwikłanie została poproszona autorka. To niesamowite jak niewielki szczegół, ułożenie znalezionej kości czy drobne badanie potrafi naprowadzić specjalistę na trop. Nie brakuje też odwołania się do historycznych faktów związanych z morderstwami sprzed lat czy egzekucjami przeprowadzanymi publicznie.

{}× 5 | link |
@posrodkwiatowicieni
2021-03-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

To będą krótkie słowa, bo to jest jedna z tych książek, które należy doświadczyć samemu, mimo że jest to literatura faktu. To jasno i precyzyjnie napisana analiza tego co kryje się w nas samych, dosłownie. Autorka bez niepotrzebnego nadęcia, bez przytłaczającej naukowej mowy przedstawia naszą historię, od stóp do głów, od kości miednicy, po twarzoczaszkę. Ale jednocześnie nie boi się ona konfrontować czytelnika z okazjonalnym terminem technicznym, który pomaga lepiej zrozumieć całość. Wbrew pozorom, nie jest to lekka i przyjemna lektura, jest kilka wstrząsających fragmentów, przez które było ciężko się przeprawić, ale w ogólnym rozrachunku jest to fascynująca lektura. Jedyne czego mi brakło, to ilustracji, było ich zdecydowanie zbyt mało, ale od czego jest ciotka google.

{}× 1 | link |
@lukrecja84
2021-05-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

„CO MÓWIĄ KOŚCI”

Sue Black Wydawnictwo Feeria

Dzięki Sue Black miałam możliwość dokładnego poznania pracy antropologa sądowego. Autorka jest bardzo utalentowana. Potrafi odkryć przyczynę śmierci na podstawie dokładnego zbadania kości. Często policja i patolodzy proszą ją o pomoc. Ona odkryje to co jest niewidoczne dla innych. Często wzywana jest do sądu w celu dokładnego omówienia zbrodni, którą odkryła na podstawie dogłębnego zbadania każdej kości.
Myślicie, że to jest łatwa praca? Niestety. Ta praca jest bardzo trudna. Trzeba umieć rozpoznać i rozdzielić kości ludzkie od zwierzęcych. Pamiętajcie, że kości na każdym etapie życia wyglądają inaczej.
Autorka doskonale przedstawia swoją pracę. Mówi nawet o pytaniach jakie zadaje swoim studentom na egzaminach. Dzięki tej książce dowiedziałam się mnóstwo ciekawostek dotyczących kości. Czy wiedzieliście, że na podstawie naszych kości antropolodzy są wstanie powiedzieć na jakie choroby chorowaliśmy i jak się odżywialiśmy. Niesamowite prawda.
Po wyglądzie kości autorka potrafi rozpoznać czy otrzymane kości należą do mężczyzny czy kobiety, a nawet jak wyglądał za życia. To jest rewelacyjne.
W każdym rozdziale Sue Black przytacza przykłady z jej pracy. Większość ofiar i sprawców ma zmienione imiona i nazwiska.
Antropolog sądowy musi być najlepszy w tym co robi. Często od jego pracy zależy w jakim kierunku pójdzie dana sprawa.
I taka mała ciekawostka – nigdy nie wierzcie osobie, która na po...

{} | link |
@su.wiktoriaa
2021-04-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

,,Co mówią kości " to książka, która niezmiernie mnie zaciekawiła ze względu na to, iż jest jedyną z tych pozycji, gdzie sprawy śmierci są opisywane w dokładny, medyczny sposób.

Jako iż uczę się na profilu medycznym to ta książka była jednocześnie przypomnieniem niektórych zagadnień z biologii jak i przyjemnością, gdyż opisywane sprawy były niezmiernie ciekawe.

Rozdziały mamy podzielone na sprawy, które były związane z poszczególnymi częściami ciała, przez co nie miesza nam się wiedza i łatwiej jest ją przyswoić po kolei. Dodatkowo sprawia to, że możemy jeszcze bardziej skupić się na poszczególnych sprawach i zdać sobie sprawę z tego, jak każda część ciała, nawet znaleziona oddzielnie, jest czasami kluczowa dla rozwiązania sprawy.

Serdecznie polecam właśnie dla osób, które interesują się antropologią sądową.

{} | link |
ST
2021-07-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@alien125
2021-05-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
DA
2021-03-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@aditka
2021-02-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“ Ciała ludzkie nie kłamią, czasem potrzeba specjalisty, by wydobyć z nich zeznanie".”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl