Co się wydarzyło w drodze do Damaszku?

Lena Einhorn
Co się wydarzyło w drodze do Damaszku?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W książce Co się zdarzyło w drodze do Damaszku Lena Einhorn przedstawia tajemnice otaczające życie Jezusa z Nazaretu. Opierając się na badaniach, w interesujący sposób opisuje narodziny Jezusa, jego dzieciństwo, relację z Janem Chrzcicielem, a także docieka, czy umarł na krzyżu i co przydarzyło się Pawłowi w drodze do Damaszku. Zasadniczo pozostaje w ramach konsensusu wypracowanego przez badaczy ?historycznego Jezusa?, to znaczy Jezusa, który istniał, ale niekoniecznie był Bogiem. Po rozważeniu wielu znanych rozbieżności w Nowym Testamencie, które dotyczą życia i śmierci Jezusa, Einhorn sugeruje, że niektóre z tych rozbieżności mogłyby być rozwiązane, gdyby przesunąć okres publicznej działalności i śmierci Jezusa z lat 30. do lat 50. n.e. i skorygować kilka imion żydowskich i rzymskich uczestników wydarzeń. Co jeszcze bardziej zaskakujące, autorka wysuwa hipotezę, że Jezus i Paweł byli w istocie tą samą osobą. Lena Einhorn ? producentka filmów dokumentalnych, scenarzystka, pisarka. W 1997 roku wyprodukowała dwugodzinny dramat Stateless, arogant and lunatic, nagrodzony Prix Europa w 1999 roku. Inne filmy w jej dorobku: Loving Greta Garbo, The Riddle of ?I?, From the Shadows of the Past oraz znakomity film Podróż Niny opowiadający o losach jej matki i jej rodziny w czasie drugiej wojny światowej w warszawskim getcie.
Data wydania: 2010-02-09
ISBN: 978-83-7554-165-6, 9788375541656
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 285

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Co się wydarzyło w drodze do Damaszku?? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Co się wydarzyło w drodze do Damaszku?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl