Codziennik

Daniel Passent
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Codziennik
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

"Pisany na gorąco, od 1 stycznia do 31 grudnia 2005, dziennik jednego z najbardziej znanych polskich publicystów. Pełny odniesień do wszystkich bulwersujących wydarzeń, widzianych ""od środka"" - Autor zna niemal wszystkich aktorów zdarzeń z pierwszych stron gazet i opisuje swoje z nimi spotkania, rozmowy, biesiady. Przenikliwe sądy i cięte opinie Passenta na współczesne tematy sąsiadują z bardzo szczerą i często nostalgiczną częścią wspominkową. Irytująca lektura dla osób o poglądach prawicowych! Czasami jednak, nawet jeśli się jest prawicowcem, warto spojrzeć z dystansu na to, co działo się kilka, kilkanaście miesięcy temu. Subiektywny ""Codziennik"" Daniela Passenta, który łagodnie traktuje przyjaciół, a przeciwników nie oszczędza, to nie tylko kalendarz polityczny ubiegłego roku. To również refleksja nad własną przeszłością. Warto podkreślić, że Passent nie udaje kogoś kim nie jest, pozostaje sobą pomimo historycznych zawirowań. Monika Olejnik To co w spojrzeniu Daniela Passenta na przeszłość i teraźniejszość budzi szacunek, to odwaga, uczciwość, przyznawanie się do własnych słabości, pomyłek, błędów. W świecie, w którym tak wielu pisze raczej o wszystkich innych i to najczęściej źle, za to o sobie albo bardzo mało, albo wyłącznie dobrze, gdzie tak wielu nagle jest bojowników, kombatantów, wizjonerów, którzy wszystko dokładnie przewidzieli, a zwłaszcza odzyskanie wolności i odbudowanie demokracji (szkoda, że zapomnieli tego wcześniej ogłosić), ""Codziennik"" wyróżnia się bezstronnością i szczerością. Stefan Niesiołowski"
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7386-181-7, 9788373861817
Wydawnictwo: Nowy Świat

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Codziennik? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@SYSTEM
2007-05-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

"Codzennik" niecodzienny. Lektura wyjątkowo ciekawa, wciągająca czytelnika od pierwszej strony. Błyskotliwy, cięty język Daniela Passenta nie rozczaruje starszych wielbicieli mistrza felietonu Polityki, ani młodych czytelników. Sarkastyczny komentarz, głównie do wydarzeń z niedalekiej przeszłości roku 2005, przeplatany refleksją i odniesieniami do czasów prl'u, a także przezabawnymi anegdotkami z życia towarzyskiego polskiej elity. Ze względu na dość subiektywne poglądy polityczne, lektura może podzielić odbiorców, jednak nawet Ci znajdujący się w "opozycji", będą w pełni uznania dla lotnego pióra Passenta. Zdecydowanie polecam! Obowiązkowe.

{} | link |
PI
2007-12-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Codziennik. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl