Colette: Największy skandal Belle Époque

Herbert R. Lottman
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Colette: Największy skandal Belle Époque
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Herbert Lottman ukazuje w swej książce różne oblicza tej niezwykłej kobiety, uznawanej za najznakomitszą pisarkę swej epoki. Wystarczy wspomnieć o popularności, jaką od wielu pokoleń cieszy się cykl powieści, których tytułowa bohaterka, Klaudyna kojarzy się z niepokojami młodości i dwuznacznym żywiołem erotyzmu (miłość lesbijska). Dla pewnych kręgów powieści z tego cyklu stały się utworami kultowymi. Czy atmosfera skandalu, towarzysząca Colette w czasach jej burzliwej młodości, gdy grając na scenach bulwarowych teatrzyków odważnie – jak na owe czasy – odsłaniała pierś, przyczyniła się w jakimś stopniu do wzrostu zainteresowania jej twórczością? Czy też o wartości jej utworów zdecydowała niezwykła indywidualność ich autorki? W biografii Colette zostały barwnie opisane znane i nieznane epizody z jej życia. Autor krok po kroku ukazuje niezwykłe dzieje niezbyt zamożnej burgundzkiej wieśniaczki, która stała się symbolem ekstrawagancji Belle Époque, która została żoną wybitnego działacza politycznego, w dodatku człowieka pochodzącego z rodziny szlacheckiej, a która zmarła jako towarzyszka życia mężczyzny, mogącego być właściwie jej synem.
Tytuł oryginalny: Colette
Data wydania: 1999
ISBN: 83-7179-143-7, 8371791437
Wydawnictwo: Alfa
Kategoria: Biografia
Stron: 455
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Colette: Największy skandal Belle Époque aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@martagieks
2011-09-23
10 /10
Przeczytane Tour de France

Cytaty z książki

O nie! Książka Colette: Największy skandal Belle Époque. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl