Core PERL : profesjonalny przewodnik po języku Perl

Reuven M. Lerner
Core PERL : profesjonalny przewodnik po języku Perl
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Profesjonalny przewodnik po języku Perl Ten kompletny przewodnik po Perlu szybko i wygodnie dostarcza doświadczonym programistom odpowiednich technik i ilustrujących je praktycznych przykładów kodu. Lektura tej książki pozwoli Ci najpierw rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności, a następnie zgłębić tajniki podstawowych technik programowania w Perlu. Książka rozpoczyna się opisem podstawowej składni języka, przechodzi później do obiektów, struktur danych i zasad przetwarzania tekstu. Następnie wyjaśnia, jak korzystać z dostarczonych przez Perl narzędzi umożliwiających pracę z plikami, działanie programów w sieci czy współpracę z relacyjnymi bazami danych. Na koniec pokazuje, jak wykorzystać pełnię możliwości Perla podczas tworzenia aplikacji WWW - zarówno prostych skryptów CGI, jak i w pełni zaawansowanych narzędzi obsługujących witryny WWW. Opisano między innymi: Typy danych i podstawowe funkcje Perla Zasady pisania i korzystania z modułów Perla Sposoby korzystania z plików tekstowych i plików DBM Interfejs DBI pozwalający na korzystanie z baz danych i integrowanie baz danych ze stronami WWW Programy CGI, moduły mod_perl dla serwera Apache, cookie protokołu HTTP oraz szablony HTML/Perla Mason: oparty na Perlu system tworzenia zaawansowanych witryn WWW Wykrywanie i usuwanie błędów, optymalizacja kodu oraz sprawy związane z bezpieczeństwem Od wielu już lat programiści na całym świecie doceniają Perla za jego prostotę, wygodę i uniwersalną zdolność do rozwiązywania szerokiego zakresu problemów; począwszy od przetwarzania tekstu i administrowania systemem operacyjnym po komunikację z bazami danych i tworzenie stron WWW. Książka "Perl" dostarcza programistom wiedzy niezbędnej do tworzenia wszechstronnych, przejrzystych i bardzo wydajnych programów - niezależnie jakie będą zadania tworzonych przez niego aplikacji.
ISBN: 978-83-7361-169-6, 9788373611696
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza HELION

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Core PERL : profesjonalny przewodnik po języku Perl nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Core PERL : profesjonalny przewodnik po języku Perl. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl