Costa Brava i Barcelona (Marco Polo)

Norbert Lewandowski
Costa Brava i Barcelona (Marco Polo)
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wioski rybackie i plaże, turyści, Morze Śródziemne i wszędzie surrealistyczne ślady Salvadora Dalego. Ci wszyscy, którzy w ciągu dwóch tysiącleci pojawiali się na wybrzeżu, musieli zapewne mieć jakiś istotny powód swoich wypraw. Oczywiście, ważne było usytuowanie strategiczne, zdobycze terytorialne i polityka. Ale prawda jest, jak zwykle, prosta: przybyszów oczarowało piękno tego wybrzeża, ciche zatoki, bogactwo morza, urodzajne ziemie w interiorze i niedostępne Pireneje na północy. I właśnie oni - Celtyberowie, Grecy i Rzymianie, Goci i Maurowie, Normanowie mniej, bo ci głównie palili, to co zastali, ale także Frankowie i oczywiście dawni Hiszpanie - uczestniczyli w kształtowaniu krajobrazu i coś po sobie zostawili: liczne dobra kultury, którymi dziś się zachwycamy. Wszystko zaczęło się prawdopodobnie od złotej myśli katalońskiego poety Ferrana Agulla, który przed niemal stu laty ukształtował symbol swojej walczącej ojczyzny: Costa Brava - Dzikie Wybrzeże (bravo znaczy również nieposkromiony i dzielny). Wybrzeże, rozciągające się od Portbou na północy aż do Barcelony, stało się najsłynniejszym nad Morzem Śródziemnym. Costa Brava - Dzikie Wybrzeże: najważnieszy pod względem ekologicznym oraz ekonomicznym rozdział historii katalońskiej właśnie się rozpoczął... Przewodnik zawiera atlas samochodowy!
Data wydania: 2004
ISBN: 978-3-8297-6289-2, 9783829762892
Wydawnictwo: Euro Pilot
Seria: Marco Polo
Stron: 120

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Costa Brava i Barcelona (Marco Polo)? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Costa Brava i Barcelona (Marco Polo). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl