Covid-19: pandemia, która nie powinna była się zdarzyć i jak nie dopuścić do następnej

Debora MacKenzie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Covid-19: pandemia, która nie powinna była się zdarzyć i jak nie dopuścić do następnej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Jak doszło do wybuchu pandemii COVID-19 i jakie wnioski powinniśmy wyciągnąć z obecnego kryzysu na przyszłość?
Internet jest pełen teorii na temat pandemii koronawirusa, a każdy dzień przynosi dziesiątki kolejnych, często sprzecznych ze sobą opinii, w których łatwo się pogubić nawet specjaliście. Książka wybitnej dziennikarki naukowej Debory MacKenzie jest pierwszą rzetelną, a jednocześnie przystępnie napisaną analizą pandemii COVID-19.

MacKenzie zajmuje się epidemiami od trzydziestu lat. Teraz wykorzystuje to doświadczenie, by wyjaśnić, w jaki sposób COVID-19 zdołał w błyskawicznym tempie rozprzestrzenić się po całym świecie, przyczyniając się do wybuchu największej od dekad pandemii.
Jej książka jest krótkim kursem epidemiologii dla każdego: pokazuje mechanizmy rozprzestrzeniania się wirusów i rozwoju pandemii; przedstawia historię innych groźnych epidemii (MERS, SARS, H1N1, Zika i Eboli), które powinny były nas przygotować do obecnego kryzysu; oraz ukazuje dramatyczne błędy w służbie zdrowia, które utorowały drogę dla rozwoju COVID-19. Pokazuje również, jakie globalne działania powinniśmy rozpocząć, by nie doprowadzić do wybuchu kolejnych pandemii w przyszłości.

Tytuł oryginalny: Covid-19
Data wydania: 2020-07-28
ISBN: 978-83-8116-969-1, 9788381169691
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Stron: 360
dodana przez: katapika

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pandemia dopiero nadchodzi

6.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Imprezy w restauracjach, pełne plaże i huczne wesela. Tymczasem liczba zachorowań rośnie. Czy epidemie rzeczywiście czegokolwiek są w stanie nas nauczyć? Debora MacKenzie ma nadzieję, że tak. Na początku byłam przerażona, choć nie wykupowałam aż tyle papieru toaletowego. Dzisiaj strach nieco się zmniejszył, ale nadal staram się zachowywać ostro... {} Recenzja książki Covid-19: pandemia, która nie powinna była się zdarzyć i jak nie dopuścić do następnej

@Zaneta@Zaneta {}× 6

Covid-19 jest bliżej niż myślicie

10.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Chichot losu, tak mogłabym podsumować moją obecną sytuację. Kiedy zaczęłam czytać książkę Covid-19" pandemia, która nie powinna się zdarzyć i jak nie dopuścić do następnej" autorstwa Debory MacKenzie dostałam informacje, że na obozie sportowym na którym przebywał mój syn u jednej z osób potwierdzono obecność tego wirusa. Teraz czekamy już w domu n... {} Recenzja książki Covid-19: pandemia, która nie powinna była się zdarzyć i jak nie dopuścić do następnej

@nika.mail@nika.mail {}× 3

Czas się obudzić

9.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Covid-19 to wciąż aktualna sprawa i na rynku pojawia się coraz więcej tytułów, które są mu przeznaczone. Jednak w tym przypadku nie dostajemy książki poświęconej wyłącznie temu znanemu nam patogenowi, nie jest to dogłębna geneza jego powstania, budowy, działania i tak dalej, nie. Tytuł, nazwijmy to po imieniu, to po prostu chwyt marketingowy i swo... {} Recenzja książki Covid-19: pandemia, która nie powinna była się zdarzyć i jak nie dopuścić do następnej

@sanaecozy@sanaecozy {}× 2

Wiedza, którą warto mieć podana w przystępnej formie

13.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Temat gorący, odnoszący się do sytuacji, w której (spodziewanie lub nie – tego dowiecie się z książki) znalazł się cały świat i to już jest pierwszy powód, dla którego warto przeczytać ten tytuł. Wiele dyskusji i rozmów, które toczą się publicznie czy prywatnie mogłyby wyglądać zupełnie inaczej, gdyby więcej osób miało choć część zawartej tu wiedz... {} Recenzja książki Covid-19: pandemia, która nie powinna była się zdarzyć i jak nie dopuścić do następnej

Moja opinia o książce

Opinie

@_alex_sandra_mama_
2020-08-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane

Hej 👋
Covid to chyba jedno z najpopularniejszych wyrazów tego roku, prawda?
Książkę dostałam jako jedną z propozycji zeszłego miesiąca i wzięłam ją bez zastanowienia bo byłam jej ciekawa.
Jednak po przeczytaniu mam wrażenie, że zupełnie nic ona nie wniosła i została napisana zwyczajnie pod wpływem wydarzeń wyłącznie po to by zarobić.
Wielu ludzi w obecnym czasie próbuje zgłębić temat wirusa i jest to oczywiście słuszne posunięcie i normalna reakcja zwłaszcza w tym czasie, który teraz przeżywamy i ze względu ma to czego doświadczamy.
Książka może jest dobra i może być ciekawa ale dla kogoś kto totalnie NIC nie wie na temat wirusa. A myślę, że każdy z nas już słyszał lub widział w tv cały ogrom informacji na ten temat. W książce nie znalazłam chyba niczego, czego już bym he gęś nie słyszała czy nie widziała.
Także 🤷‍♀️👎
Jeśli oczywiście jest ktoś kto chce sprawdzić czy mam rację czy nie to nic nie stoi na przeszkodzie by tę książkę przeczytać 😉

{} | Komentarze (1) | link |
@sanaecozy
2020-08-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Książka ważna, przedstawia fakty, na które nie powinniśmy być dalej ślepi. Brakuje jej dopracowania, ale i tak broni się treścią.

{} | link |
@nika.mail
2020-08-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@ksiazka_w_pigulce
2020-08-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@girlinthebookspoland
2020-08-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Zaneta
2020-08-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 2020 SIERPIEŃ

Cytaty z książki

O nie! Książka Covid-19: pandemia, która nie powinna była się zdarzyć i jak nie dopuścić do następnej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl