Cuda świata: latarnie morskie

Marcin Pielesz
Cuda świata: latarnie morskie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pierwotnie do nawigacji wykorzystywano punkty orientacyjne w terenie, takie jak wzgórza czy wyspy. Gdy to nie wystarczało, zaczęto stosować sztuczne znaki świetlne w postaci płonących stosów drewna. Początkowo rozpalano je w najróżniejszych miejscach, a potem przeniesiono na nadbrzeżne wzniesienia. W pierwszym okresie funkcjonowania świetlnych znaków nawigacyjnych do rozniecenia ognia używano drewna, a czasami zamiennie świec i lamp oliwnych. Prawdziwy przełom w tej dziedzinie nastąpił po zastosowaniu urządzeń działających w oparciu o fale radiowe, czyli radiostacji, radiolatarni i radaru. Mimo tak wielu nowoczesnych rozwiązań latarnie morskie wciąż nie wychodzą z użycia. Perspektywa powrotu do tradycyjnego sposobu rozpalania ognisk na skałach jest, co prawda, tylko mrzonką, ale sentymentalna wizja „wieży świetlnej: potrafi rozpalić umysł niejednego wilka morskiego.  
Data wydania: 2016-04-02
ISBN: 978-83-7887-248-1, 9788378872481
Wydawnictwo: Dragon
Seria: Imagine
Kategoria: Albumy
Stron: 112
dodana przez: bookkeeper

Autor

Marcin Pielesz
Urodzony w 1971 roku w Polsce
Marcin Pielesz- historyk z wykształcenia, pracował na różnych stanowiskach w branży informatycznej. Mimo, iż obecnie liczba piszących zdaje się przekraczać liczbę czytających, postanowił dołączyć do tej pierwszej grupy, przygotowując i publikując m....

Pozostałe książki:

Cuda Chorwacji Galicja. Historia, przyroda, kuchnia Antiochia 1098. Cud pierwszej krucjaty Cmentarze I Wojny Światowej Austria. Przewodnik subiektywny
Wszystkie książki Marcin Pielesz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Cuda świata: latarnie morskie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Cuda świata: latarnie morskie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl