Cyfrowe marzenia : Historia gier komputerowych i wideo

Piotr Mańkowski
Cyfrowe marzenia : Historia gier komputerowych i wideo
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pierwsza w Polsce obszerna kronika liczącego prawie 40 lat przemysłu elektronicznej rozrywki. Rozpoczyna się od stworzonego pod koniec lat 50. "Tenis for Two", poprzez powstanie firmy Atari, modę na kawiarniane automaty, inwazję pierwszych konsol, epokę komputerów ośmiobitowych, nadejście Amigi, rozpowszechnienie się komputerów PC, triumf PlayStation do powstania "Sims 3". Książka jest również opowieścią o ludziach, którzy stworzyli wielomiliardowy przemysł gier komputerowych i wideo, o meandrach ich karier oraz o niebanalnych pomysłach, jakie rodziły się w ich głowach.

Książka objęta patronatem Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania patronującego kampaniom edukacyjnym, których celem jest profilaktyka cyberprzestępczości.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-7436-228-3, 9788374362283
Wydawnictwo: TRIO
Stron: 376

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Cyfrowe marzenia : Historia gier komputerowych i wideo aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Cyfrowe marzenia : Historia gier komputerowych i wideo. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl