Cywilizacja w czasie próby

Arnold Joseph Toynbee
Cywilizacja w czasie próby
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

3. tom Biblioteki Aletheia. "Istnieje różnica między dwoma obliczami prawdy, których niedoskonały Ludzki Umysł nie potrafi zintegrować. Ludzka Psychika jest wyposażona jakby w dwa organy: w świadomość będącą racjonalną powierzchnią i podświadomość, która jest niewolicjonalną otchłanią. Każdy z tych dwóch organów (...) odrobinę Rzeczywistości odsłania i każdy, mimo niedoskonałości swego poznania, odkrycia swe nazywa Prawdą". W szkicach składających się na książkę Toynbee tropi ową prawdę w 22 cywilizacjach poprzedzających naszą i odnosi to do aktualnych przeświadczeń. *** Wydawnictwo Przedświt powstało w październiku 1982 roku i stało się szybko jednym z największych podziemnych wydawnictw. Zostało założone przez Wacława Holewińskiego i Jarosława Markiewicza (1942-2010). Ambicją wydawnictwa była edycja wszelkiej, nie tylko politycznej, literatury, która nie mogła ukazać się w obiegu oficjalnym.
Data wydania: 1988
ISBN: 83-7057-008-9, 8370570089
Wydawnictwo: Przedświt
Kategoria: Publicystyka i Esej
Stron: 115

Autor

Arnold Joseph Toynbee Arnold Joseph Toynbee
Urodzony 14 kwietnia 1889 roku w Wielkiej Brytanii (Londyn)
Brytyjski historiozof, autor dwunastotomowego dzieła Studium historii. Zaliczany do najbardziej wpływowych XX-wiecznych „teoretyków cywilizacji”. Głównym osiągnięciem Toynbeego jest dzieło Studium historii (A Study of History), wydawane w 12 tomach...

Pozostałe książki:

O Stosunku Historyka Do Religii Tw Wybierz życie Dialog o ludzkiej przyszłości Wojna i cywilizacja Człowiek wobec śmierci Studium historii. Skrót dokonany przez D.C. Somervella
Wszystkie książki Arnold Joseph Toynbee

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Cywilizacja w czasie próby nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Cywilizacja w czasie próby. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl