Czego oczy nie widzą. Jak wzrok kształtuje nasze myśli

Richard Masland
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Czego oczy nie widzą. Jak wzrok kształtuje nasze myśli
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Z tej książki dowiesz się:
• Czego komputery mogłyby nauczyć się od ptaków?
• Czy świat, który widzimy, istnieje naprawdę?
• Dlaczego w ciągu milisekundy jesteśmy w stanie rozpoznać w tłumie znajomą twarz?
• Czy świat widzimy oczami, czy mózgiem?

Mózg wydaje się najbardziej skomplikowaną strukturą na świecie. Od stuleci ludzie próbują go poznać, zdefiniować, odkryć mechanizmy jego działania. Richard Masland postanowił przyjrzeć mu się pod kątem zmysłu wzroku. I już we wstępie pisze: „świat, który widzicie, wcale nie jest identyczny z tym, który nas otacza!”.
Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że proces widzenia nie jest niczym skomplikowanym. Bodziec wpada do oka, do siatkówki, i uruchamia mózg, a ten przetwarza to na obraz, który widzimy w głowie. Prawda wygląda jednak zupełnie inaczej. Percepcja, sieci neuronowe, przesyłanie informacji pomiędzy poszczególnymi neuronami, różnice między zmysłami wzroku, dotyku, słuchu – to wszystko składa się na fascynującą podróż w głąb ludzkiego umysłu. Przekonaj się, czego oczy nie widzą!

Książki dobre nie tylko w teorii!

Tytuł oryginalny: We Know It When We See It: What the Neurobiology of Vision Tells Us About How We Think
Data wydania: 2020-09-16
ISBN: 978-83-66517-42-4, 9788366517424
Wydawnictwo: Poznańskie
Seria: Zrozum
Stron: 287
dodana przez: zkotemczytane

Autor

Richard Masland Richard Masland
Urodzony 12 czerwca 1942 roku

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nie powinno Cię tu być

24.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Tajemnice wzroku odkryte! Kolejna książka z serii „Zrozum” zachwyca wyrazistą, żółtą okładką i mnóstwem ciekawostek. Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Można w nich wszystko wyczytać. Emocje, kłamstwo, smutek i przywiązanie. Jak to się dzieje, że to wszystko rozpoznajemy, a w tłumie ludzi możemy dostrzec właśnie tę, z którą jesteśmy zw... {} Recenzja książki Czego oczy nie widzą. Jak wzrok kształtuje nasze myśli

@Zaneta@Zaneta {}× 3

„Paradoksalnie mózg jest bardzo powolny: neurony i synapsy działają miliony razy wolniej od n...

20.12.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Czego oczy nie widzą to już czwarta książka z serii popularnonaukowej ZROZUM Wydawnictwa Poznańskiego. Jestem na bieżąco z tymi książkami, a na horyzoncie już kolejna część (tym razem polskiego autora). Mózg wydaje się najbardziej skomplikowaną strukturą na świecie. Od stuleci ludzie próbują go poznać, zdefiniować, odkryć mechanizmy jego działani... {} Recenzja książki Czego oczy nie widzą. Jak wzrok kształtuje nasze myśli

Nasze oczy

11.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Czego oczy nie widzą" Richard Masland⁣ 👁👁⁣ Premiera z 16 września - seria @Link⁣ od @Link Z tej książki dowiesz się: Czego komputery mogłyby nauczyć się od ptaków? Czy świat, który widzimy, istnieje naprawdę? Dlaczego w ciągu milisekundy jesteśmy w stanie rozpoznać w tłumie znajomą twarz? Czy świat widzimy oczami, czy mózgiem? Hm... wiel... {} Recenzja książki Czego oczy nie widzą. Jak wzrok kształtuje nasze myśli

@czerwonakaja@czerwonakaja {}× 2

Magia patrzenia

22.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Na co lubisz patrzeć? Nowe książki, uśmiech dziecka, zachód słońca? Wzrok jest dla nas bardzo ważny, ale czy wiemy dokładnie jak działa? Raczej nie 😃 Co więcej, naukowcy też nie do końca wiedzą. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sięgnąć po kolejną książkę z serii Zrozum i nauczyć się czegoś nowego. Autor od lat zajmuje się neuronauką... {} Recenzja książki Czego oczy nie widzą. Jak wzrok kształtuje nasze myśli

@czytunia@czytunia {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Bookmaania
2020-09-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Jak mówi powiedzenie "Czego oczy nie widzą..", ale czy zdajemy sobie sprawę jak naprawdę spostrzegamy rzeczywistość, która nas otacza? Każdy z nas pomimo spoglądania na te same obrazy widzi je co najdziwniejsze różnorako. Więc możnaby rzec, że oko oku nie równe i każdy z nas inaczej spostrzega świat.

Autor Richard Masland
przedstawia dla czytelników wiadomości odnośnie naszego zmysłu wzroku. Liczne przykłady, które skrupulatnie i dostatecznie stara się nam wyjaśnić. Osoby nie skupiające się na podanej dziedzinie mogą mieć trudności z przyswajaniem informacji, ponieważ żargon medyczny niekoniecznie każdy lubi. Osobiście przypominałam sobie niektóre fakty, odnośnie neuronów i odbieraniu bodźców. Najlepszy wpis dla mnie to ten porównujący nasz mózg z komputerem oraz wszelkie dodatkowe nowinki, które uświadamiają nas bardziej, że człowiek jest istotą niezastąpioną, a wszelkie podobieństwa mają swoje wady.

Jak to mówią, że człowiek uczy się całe życie, więc jeśli chcecie poznać znacznie więcej ciekawostek, jak i medycznych informacji odnośnie narządu wzroku i nie tylko, ta książka jest dla Was.

Cała seria Zrozum jest dla mnie świetna i pomimo trudnych medycznych zagadnień uważam, że jest warta uwagi. Mogę Was również zapewnić, że uczniowie będą mieli w książkach ogromne źródło dodatkowej wiedzy w kierunku biologicznym i nie tylko.

{}× 13 | link |
@Agnez
2021-09-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@zkotemczytane
2021-02-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@withwords_alexx
2020-12-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
@Zaneta
2020-10-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@czerwonakaja
2020-10-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@czytunia
2020-09-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Czego oczy nie widzą. Jak wzrok kształtuje nasze myśli. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl