Człowiek wewnętrznie zniewolony : mechanizmy i konsekwencje minionej formacji - analiza psychologiczna

Hanna Świda-Ziemba
Człowiek wewnętrznie zniewolony : mechanizmy i konsekwencje minionej formacji - analiza psychologiczna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Mechanizmy i konsekwencje minionej formacji - analiza psychosocjologiczna. System totalitarny. Stalinizm i społeczeństwo polskie. Robotnicy lat pięćdziesiątych. Technika rozbijania grup jako jedna z najważniejszych metod konformizacji w komunistycznym totalitaryźmie. Świat komunikacji realnego socjalizmu a struktura myślenia ludzi. Naruszenie "rusztowań" systemu w 1980 roku. Dziedzictwo PRL-u - a rzeczywistość transformacji. Zamiarem każdego z przedstawionych tu tekstów jest ukazanie mechanizmów, zakresu i stopnia psychospołecznego zniewolenia w polskim systemie totalitarnym.
Data wydania: 1998
ISBN: 978-83-902279-5-5, 9788390227955
Wydawnictwo: Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW, Warszawa

Autor

Hanna Świda-Ziemba Hanna Świda-Ziemba
Urodzona 19 września 1930 roku na Litwie (Wilno)
Socjolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, wnikliwa komentatorka współczesności, autorka studium o zniewoleniu człowieka w czasach stalinowskich oraz książek o pokoleniu młodzieży lat dziewięćdziesiątych.

Pozostałe książki:

Obraz świata i bycia w świecie : z badań młodzieży licealnej Młodzi w nowym świecie O tolerancji we współczesnej demokracji liberalnej Młodzież PRL. Portrety pokoleń w kontekście historii Uchwycić życie. Wspomnienia, dzienniki i listy 1930-1989
Wszystkie książki Hanna Świda-Ziemba

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Człowiek wewnętrznie zniewolony : mechanizmy i konsekwencje minionej formacji - analiza psychologiczna nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Człowiek wewnętrznie zniewolony : mechanizmy i konsekwencje minionej formacji - analiza psychologiczna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl