Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Natalia de Barbaro
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 59 ocen kanapowiczów
Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 59 ocen kanapowiczów

Opis

Książka znanej psycholożki i felietonistki magazynu „Wysokie obcasy”

Natalia de Barbaro pracuje z kobietami, które poszukują odpowiedzi na pytania: „Kim tak naprawdę jestem? Czego chcę? O czym marzę? Na co sobie pozwalam?”. Jej książka to rzetelna z punktu widzenia psychologii, ale także poetycka, czasem brutalnie szczera i poruszająca opowieść o kobiecej drodze do poznania samej siebie. Dlaczego kobiety grają role, które wcale im nie odpowiadają? Czemu pracują ponad siły i surowo oceniają się za najmniejsze uchybienia? Jak sprawić, by wewnętrzny głos, mówiący kobiecie o jej potrzebach i marzeniach, był słyszany wyraźniej niż nakazy i wymogi kultury? Autorka zaprasza w podróż pod opieką Czułej Przewodniczki – kobiecej intuicji i mądrości. Idealna lektura dla kobiet, które czują, że w ich życiu za dużo jest powinności, a za mało radości.

„Czuła przewodniczka” jest zilustrowana kolażami wybitnej artystki młodego pokolenia Anety Klejnowskiej.
Data wydania: 2021-02-10
ISBN: 978-83-268-3644-2, 9788326836442
Wydawnictwo: Agora
Kategoria: Psychologia
Stron: 256
dodana przez: chudini0505

Autor

Natalia de Barbaro Natalia de Barbaro
Urodzona w 1970 roku w Polsce
Natalia de Barbaro – psycholog społeczny, socjolog, trener umiejętności społecznych. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Była głównym strategiem kampanii Donalda Tuska w wyborach prezydenckich w 2006 roku.

Pozostałe książki:

Dojść do głosu Ciemnia Tkanka Krwawnik, mniszek, ułudka Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności
Wszystkie książki Natalia de Barbaro

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ta książka może być „otwieraczem” siebie dla siebie.

24.08.2022

Tak dbamy o nasze ogrody, balkony, działki. Każda zbędna trawka jest wyrywana, kwiatek wychuchany i wypielęgnowany. Tak dbamy o nasze domy, sprzątamy je i szybciej nazwiemy sobotę dniem gospodarczym niż dniem relaksu. Tak dbamy o codzienny obiad na stole, o domowników i ich zainteresowania (zawozimy i odwozimy jak zawodowi kierowcy z grafikiem n... Recenzja książki Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

@ale.babka@ale.babka × 23

Kobieto zajmij się wreszcie sobą.

3.01.2022

Książek o rozwoju osobistym szeroko rozumianym jest zatrzęsienie. Dla każdej z nas, do wyboru, do koloru. Dlaczego akurat sięgnęłam po tytuł "Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie Natalii de Barbaro? Przyznaje się szczerze skusiły mnie optymistyczne recenzje i ogólne hura, jakie ten tytuł wywoływał. Czy słusznie? Kilka razy miałam ochotę w... Recenzja książki Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

@milena9@milena9 × 10

Najpierw zachwyciła mnie okładka

18.01.2022

Najpierw zachwyciła mnie okładka, potem zraziły niskie oceny. Zrezygnowałam. Książka jednak przyciągała mnie w jakiś dziwny sposób. I słusznie. Wbrew opiniom postanowiłam, że sprawdzę zawartość i ta okazała się akurat dla mnie niezwykle wartościowa. Uważam, że książki tego typu ciężko ocenić, ponieważ mają swoją określoną grupę odbiorców, a sięga ... Recenzja książki Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

pokochaj siebie kobieto

27.06.2021

”Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” Natalii de Barbaro to kolejna książka dla kobiet, która ma za zadanie pomóc nam walczyć o siebie. Długo wahałam się przed zakupem, pomimo wielu entuzjastycznych opinii. Niepotrzebnie się broniłam, bo ta pozycja jest absolutnie wspaniała. Autorka wskazuje nam trzy podstawowe schematy postępowania w pos... Recenzja książki Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Moja opinia o książce

Opinie

@Antytoksyna
2022-03-29
7 /10
Przeczytane Posiadam Psychologia

Na co dzień zwykle nie sięgam po książki psychologiczne i poradniki kobiece. W związku z tym, nie potrafię określić jak "Czuła przewodniczka" wypada na tle literatury w swojej kategorii. Sięgnęłam po nią zachęcona przez osobę, której zdanie sobie cenię. Wcześniej przejrzałam pobieżnie opinie czytelniczek na jej temat - o dziwo, skrajnie różne. Chyba domyślam się skąd taka rozbieżność.

Powiedzenie "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" pasuje tu idealnie. Nie każda czytelniczka doceni tę książkę, ponieważ nie wszystkie zostałyśmy jednakowo zaprawione w boju, jakim jest życie. Każda z nas ma innej grubości pancerz i o innej wrażliwości duszę pod nim ukrytą. Autorka pisze: "Są ludzie naziemni, kobiety i mężczyźni, którzy żyją szczęśliwe życie..." (str.185) - one raczej nie docenią tej pozycji. Myślę, że większość z nas to jednak osoby "zgubione po drodze" - wypalone, rozczarowane, mniej lub bardziej sponiewierane, czasem bierne i zrezygnowane - dla tych, książka będzie pocieszeniem, promyczkiem słońca w pochmurnej codzienności. Części z nas "Czuła przewodniczka" może uświadomić, że droga, którą podążamy, którą sobie wybrałyśmy, wcale nie prowadzi nas do obranego wcześniej celu. Części, każe się zatrzymać i rozejrzeć wokół, a może nawet zawrócić, by odnaleźć siebie zgubioną gdzieś po drodze i ruszyć w innym kierunku.

Ja dowiedziałam się m.in. że nie jestem wzorem z Sevres. O!

× 16 | Komentarze (1) | link |
@ale.babka
2022-08-03
7 /10
Przeczytane

Książkę kupiłam z polecenia znajomej psycholog, która rozpływała się nad jej sprawczą siłą. Za każdym razem, kiedy się do niej zabierałam, ktoś obok mnie miał jakiś problem i tak podsuwałam ją innym, aby skorzystali. Za pierwszym razem koleżanka oznajmiła, że mnie normalnie kocha, bo nic jej tak nie pomogło jak przeczytane słowa o kobiecej drodze do siebie. Pomyślałam, że to musi być naprawdę dobra książka. Gdy do mnie wróciła i już miałam zabrać się do czytania, druga koleżanka potrzebowała porady i znów książka powędrowała w inne ręce. Tu już miałam obawy jaka będzie opinia i znów same zachwyty. Jak już w końcu się do niej dorwałam, to muszę przyznać, że to jest naprawdę świetna książka. Na pewno wywołuje dyskusję na argumenty, bo nie każdy podziela wybaczanie i pogodzenie się z przeszłością, ale dla mnie jest najlepszym notatnikiem słów, zbiorem prawd, jak nie zapominać o sobie. Ta książka jest takim "otwieraczem" siebie dla siebie.


× 10 | link |
@aniabex
2021-08-28
8 /10

„Ta książka jest o tym, że choćbyśmy daleko od się siebie samych odeszły, możemy znaleźć drogę powrotną”.

„Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” – niezwykła książka Natalii De Barbaro, psycholożki, poetki, felietonistki „Wysokich obcasów” i „Charakterów”. Nietuzinkowej kobiety, która prowadzi też autorskie warsztaty dla kobiet Własny Pokój i sesje coachingowe.
Choć ta książka liczy nieco ponad 200 stron, jest tu kilka fajnych zdjęć i sporo miejsca na własne notatki, mi jej przeczytanie zajęło kilka wieczorów. Jest tu tyle „tak zwanej życiowej mądrości”, ciekawych przemyśleń, prostych i nieoczywistych myśli – że nie sposób było pewnych rzeczy nie przemyśleć, przetrawić, skonsumować…
Autorka bezbłędnie prezentuje trzy typy kobiet tak dobrze nam znane: „Potulną”, „Królową Śniegu” i „Męczennicę”. A następnie kreśli autorską recepturę, jak pod opieką osobistej „Czułej Przewodniczki” z „Potulnej” stać się „Dziką dziewczyną”, z „Królowej Śniegu” – „Dorosłą”, a z „Męczennicy” – „Serdeczną”.
Może nie ma tu nic odkrywczego, mimo to, książka jest osobistą, kobiecą, pouczającą, niekiedy bardzo emocjonalną podróżą w głąb siebie. Warto sięgnąć. Warto kiedyś do niej wrócić.

Polecam.

× 4 | link |
@ilonka.x
2021-09-27
8 /10
Przeczytane

W idealnym momencie książka wpadła w moje ręce. W momencie kiedy potrzebuję zrozumieć, że powinnam być dobra przede wszystkim dla siebie a nie ciągle dla innych. Dotarło do mnie że za dużo użalam się nad sobą i za wszystko się karce. Czekając ciągle na coś, nie cieszę się tym tu i teraz. Spełniając innych oczekiwania, nie mam pojęcia jakie są moje względem siebie.
Zrobiłam błąd pochłaniając książkę praktycznie na raz, według swoich potrzeb powinnam przeczytać kilka rozdziałów i przyswoić na spokojnie, więc wiem że książka trafi na moją półkę a nie tylko będzie pożyczoną na chwilę.

× 4 | link |
SC
2022-07-06
10 /10
Przeczytane 2022

Jak ja się cieszę, że trafiłam na tę książkę u progu mych trzydziestych drugich urodzin! Słyszałam o niej sporo dobrych opinii, ale pojawiały się również takie, które mówiły, że to pozycja banalna i wypełniona oczywistościami. Banałów najadłam się już dość, w różnych książkach, dlatego długo zwlekałam z lekturą. Obecnie znajduję się jednak w takim momencie w życiu, w którym szukam tej kobiecej drogi do siebie. Pomyślałam więc sobie, że może to dobry czas na „Czułą Przewodniczkę”. I nie pomyliłam się! Książkę czytało mi się świetnie! Dużo się dowiedziałam, wiele sobie uświadomiłam i sporo przypomniałam. Pierwszą część chłonęłam jak gąbka. Czułam się jakbym stanęła twarzą w twarz z prawdą objawioną! Druga szła mi trochę gorzej, ale w trzeciej zachwyt powrócił. Niektóre opisy w sposób szczególny rezonowały z moim wnętrzem. Czuje, że one właśnie są MOJE. Już nie pamiętam kiedy ostatni raz pozaznaczałam w książce tyle fragmentów! „Czułą Przewodniczkę” obkleiłam samoprzylepnymi karteczkami, żeby sprawnie znaleźć ulubione akapity, gdy wrócę do lektury. A wrócę na pewno. I to nie raz! Wam również polecam tę książkę.

× 2 | link |
@Agnieszka_Szajda
2021-08-11
6 /10
Przeczytane

Tak coś czułam, że to nie będzie książka dla mnie, ale zachęcona tymi wszystkimi ochami i achami, zaryzykowałam. No i nie porwała mnie. Obiektywnie to nie jest zła lektura. Nie zmęczyła mnie i przeczytałam z przyjemnością. Jednak nie przemawia do mnie. Mam wrażenie, że to wszystko można by napisać dużo krócej bez utraty sensu przekazu.

× 2 | link |
@Brzezina
2021-11-14
5 /10
Przeczytane

Dostałam w prezencie, przeczytałam. Moja ocena 5.
Jest to zbiór przemyśleń autorki, jednak dla mnie nic nowego. Jeżeli ktoś poszukuje dobrego poradnika to raczej tu go nie znajdzie. Przedstawione sytuacje, problemy czy zagadnienia są podane dość luźno i bez większych dociekań.
Lekka książka do podusi, dla mnie slaba jak napisana przez psycholożkę.
Jeśli ktoś szuka prawdziwego poradnika to polecam prace wybitnej psycholożki pani Eugenii Herzyk. Książka "Nałogowa miłość" to moja biblia, a mozna ją znaleźć do pobrania za darmo na stronie pani Herzyk "Kobiece Serca".
Dlatego tez dla mnie "Czuła przewodniczka" zasługuje tylko na 5.

× 1 | link |
@mara89
2022-01-08
7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2022 roku

"Czuła Przewodniczka" jest pierwszym audiobookiem, który przesłuchałam. Zdecydowałam się na nią, bo słyszałam o niej dużo dobrego, a jednocześnie jest to książka, która nie ma fabuły - na której należy się skupiać.
Nie żałuję swej przygody z "Przewodniczką". Wiele przykładów w książce przytoczonych rezonowało ze mną. Widziałam siebie w podobnych sytuacjach, albo na miejscu syna autorki lub na miejscu jej samej. Odnalazłam w sobie wszystkie te istoty, o których wspomina i wiem że długa droga przede mną zanim nauczę się z nimi współegzystować. "Czuła Przewodniczka" to moim zdaniem dobra książka, z której można sporo zaczerpnąć i która potrafi wycisnąć łzy, gdy dotrze do nas nasze przebyte nieszczęście, ale... ma swoje minusy. Moim zdaniem zbyt wiele znalazło się wspominania o kręgach kobiecych czy religiach, które autorka praktykuje. Na dodatek cały czas zwracamy się do kobiet - co jest fajne, ale w momencie w którym chłopak chciałby przeczytać i wyciągnąć coś z tej książki dla siebie - to nie uda mu się dokładnie w nią wejść. Natomiast rozumiem, że to pozycja typowo kobieca.

| link |
@zetbasia27
2021-05-04
7 /10
Przeczytane

Dlaczego kobiety uważają, że powinny spełniać oczekiwania innych? Dlaczego godzą się usługiwać mężowi, synowi, szefowi ? Dlaczego nie potrafią odmówić spełnienia "prośby" nawet jeśli to burzy ich plany? Dlaczego same siebie zawsze oceniają tak surowo? Każda z nas odnajdzie kawałek siebie w Potulnej, Męczennicy albo Królowej Śniegu, ale żadna z tych ról nie daje nam szczęścia. Autorka podpowiada jak zadbać o swój komfort psychiczny, jak być sobą, jak być kobietą szczęśliwą i spełnioną, jak żyć pełnią życia.
Czytając ten poradnik nie wpadłam w zachwyt, ale też nie żałuję czasu z nim spędzonego. Myślę, że każda z nas znajdzie w nim coś dla siebie i każda odbierze go inaczej.

| link |
@Ferante
2022-02-13
6 /10
Przeczytane

O tej książce było głośno. Wiele z Was ją polecało. W końcu doczekałam się swojej rezerwacji w bibliotece i przeczytałam.

Zajęła mi 2 wieczory i na pewno warta polecenia każdej kobiecie. Każda z nas znajdzie w niej cząstkę siebie.

Bądź sobą i doceniaj siebie! Wiedz, że najważniejszą osobą dla siebie powinnaś być Ty sama. O tym przede wszystkim opowiada ta książka. Żeby nie bać się życia, swoich decyzji i cieszyć się swoją codziennością. Brać z życia to, co dla Ciebie jest najlepsze.

Choć jeśli miałabym wybierać to "Pestki" Ciarkowskiej dalej u mnie przodują. I jak na razie żadna książka nie przebiła jak dla mnie jej fenomenu.

| link |
@Toska98
2021-07-06
10 /10
Przeczytane

To pierwsza książka, którą przeczytałam w czerwcu i jestem nią wprost oczarowana. Jest wspaniała, bije z niej spokój, akceptacja, niezwykła inteligencja. Autorka dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami. Pokazuje, jak wiele kobiet boryka się z własnymi zahamowaniami, strachem przez oceną, byciem wyśmianą. Tłumaczy, że każda z nas powinna odkryć w sobie Czułą Przewodniczkę, która nas poprowadzi przez życie i przyniesie nam szczęście. Książka przecudowna, moje odkrycie, gorąco Ci polecam.

| link |
@Madison
2022-11-21
10 /10
Przeczytane

Cudowna Książka.
Ukojenie dla mojego skołatanego serca.
Balsam dla mojej potarganej wichrami duszy.
Prawdopodobnie Czuła Przewodniczka pozostanie najważniejszą i najcenniejszą w moim życiu, ponieważ nie doznałam tak intymnego spotkania z samą sobą w żadnej innej książce. Jestem wdzięczna Autorce za to, że zabrała mnie w tę drogę. :)

| link |
@Jenny_89
2022-12-04
4 /10
Przeczytane
KG
2022-10-02
8 /10
Przeczytane
@monika_kaczmarczyk3
2022-09-23
9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“"Nie chodzi o to , żeby się starać zasłużyć na swoją miłość i życzliwość, chodzi o to żeby umieć naprawdę się sobie pokłonić. "”
#
“Szczęście nie jest po prostu wyborem; to za prosta formuła, za bardzo niesolidarna z cierpieniem kobiet i mężczyzn, którzy chcą być szczęśliwi. [...] Znam wielu ludzi, którzy codziennie chciel...”
× 1
#
“Wolność to znaczy robić to, czego się naprawdę chce-czyli to, co nam służy. (...) Kiedy patrzymy lata później na ten wybór , przytakujemy mu, bo on był dobry dla nas w tamtym momencie życia. ”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl