Czy papież jest winny? Odpowiedzialność Watykanu w sprawie naruszenia praw człowieka

Geoffrey Robertson
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Czy papież jest winny? Odpowiedzialność Watykanu w sprawie naruszenia praw człowieka
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Szokująca książka o pladze pedofilii w Kościele katolickim Robertson rzuca wyzwanie najpotężniejszej organizacji religijnej świata. Kościół katolicki nadal stoi ponad prawem z racji przywilejów jakimi cieszy się nawet w najbardziej cywilizowanych krajach. Zdaniem autora zwierzchnia władza Kościoła ponosi odpowiedzialność za to, że przez lata nie tylko ignorowała, ale i przyczyniała się do wzrostu pedofilii wśród księży. Pod okiem kardynała Josepha Ratzingera działał tajny system służący ochronie księży-pedofilów przed publicznym wymiarem sprawiedliwości, który pozwalał im nie tylko uniknąć wieloletnich wyroków więzienia, ale także dalej bezkarnie krzywdzić dzieci. A wszystko to w imię ochrony interesów Kościoła. Geoffrey Robertson jest uznanym na całym świecie specjalistą z zakresu prawa międzynarodowego oraz praw człowieka. Był m.in prawnikiem Salmana Rushdiego oraz Juliana Assange (WikiLeaks)
Tytuł oryginalny: The case of the Pope
Data wydania: 2013-02-01
ISBN: 978-83-7554-400-8, 9788375544008
Wydawnictwo: Czarna Owca
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 400

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Czy papież jest winny? Odpowiedzialność Watykanu w sprawie naruszenia praw człowieka aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2019-11-18
10 /10
Przeczytane Publicystyka/eseje 2015 Mam Ateistyczne/antyklerykalne

Napisana przez specjalistę od prawa międzynarodowego i praw człowieka ocena działalności Watykanu w kwestii molestowania dzieci. Autor podważa uznanie Watykanu za państwo na podstawie traktatów laterańskich, odnosi się do odpowiedzialności papieża na podstawie rozmaitych międzynarodowych przepisów, ogólnie książka świetna, powinien ją przeczytać każdy, kogo obchodzi kwestia molestowania dzieci przez księży.

× 1 | link |
@ladymakbet33
2021-01-29
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Czy papież jest winny? Odpowiedzialność Watykanu w sprawie naruszenia praw człowieka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl